Základná škola kniežaťa Pribinu, NITRA

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  V dňoch od 14. do 18. mája 2018 sme v škole zrealizovali zber papiera. Žiaci aj ich príbuzní sa aktívne zapojili a zozbieralo sa 29 449 kg papiera.

  Žiaci 1. stupňa boli, ako to býva zvykom, veľmi aktívni. Tí priniesli 21 146 kg papiera a žiaci druhého stupňa priniesli 8 203 kg. Trochu nám chýbala aktivita žiakov  9. ročníka, ktorí sa tento rok nezapojili. Má to však ospravedlnenie, pretože v  týždni keď sa konal zber, trápili sa na prijímacích pohovoroch.

  Deti sa snažili, dospelí pomáhali a všetci spolu sme svojou troškou prispeli k tomu, aby sme prírodu trochu ušetrili. Všetkým, ktorí sa zúčastnili ďakujeme.

   

         Najlepší jednotlivci:

            1. stupeň

  1.miesto: Korecová Ella       3.A   3850 kg

  2.miesto: Vaššová Ema        2.C   3790 kg

  3.miesto: Vydarený Matúš    3.B   1568 kg

   

             2. stupeň

  1.miesto: Slezáková   Nikola   8.B   870 kg

  2.miesto: Sklenár Martin         5.C   580 kg

  3.miesto: Kabátová Liana       7.B   500 kg

  Najlepšie triedy

  ( priemer na žiaka)

  1. stupeň

  1.miesto: 2.C   260,09 kg

  2.miesto: 3.A    227,11 kg

  3.miesto: 1.C   174,52 kg

  2. stupeň

  1.miesto: 5.C   87,4  kg

  2.miesto: 5.A   65,38 kg

  3.miesto: 7.B   48,33kg

   

                         

 • Rodinná olympiáda

  Dňa 19.5.2018 sa v priestoroch ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre konal už 7.ročník Rodinnej olympiády, ktorej cieľom je jednota, spolupráca, ale aj športové výkony rodičov, učiteľov a žiakov školy.

  Rodinná olympiáda začala zapálením olympijského ohňa a sľubom športovcov.

  Potom účastníci súťažili v rôznych disciplínach, ako napr.: futbal, volejbal, stolný tenis, šach, preteky na chodúloch a twisteroch. Na vnútornom dvore školy boli pripravené rôzne súťaže pre najmenšie deti ale aj maľovanie na tvár. V rámci Zdravej školy si deti pripravovali rôzne zeleninové chlebíky a s pomocou keramického krúžku si vytvorili darčeky z hliny. S veľkým záujmom sa stretla aj súťaž O najlepší mamičkin a oteckov koláčik, kde súťažilo 56 fantastických koláčov.

  Pre naše mestské deti je atraktívna aj možnosť pochutnať si na vlastnoručne opečených špekačkách a čajoch z bylinkovej školskej záhrady. Na záver boli ocenení víťazi čokoládovými medailami a cenami od sponzorov a rodičovského združenia. Rozišli sme sa s pocitom príjemne prežitého sobotňajšieho dopoludnia a tešíme sa už na ďalší ročník.

 • Rodinná olympiáda 2018

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pozývame Vás na 7. ročník Rodinnej olympiády ZŠ kniežaťa Pribinu, ktorá sa bude konať  19.5.2018 – v sobotu - v priestoroch základnej školy. Akcia sa tradične začne o 9,00 hod. hymnou a zapálením olympijského ohňa a bude ukončená asi o 12,00.

  Pozývame nielen rodičov, ale aj súrodencov žiakov, starých rodičov a všetkých priateľov školy.
  Stretneme sa vo vzájomných zápoleniach vo volejbale, futbale, šachu, stolnom tenise a rôznych iných disciplínach. Nemusíte však súťažiť, príďte sa len tak porozprávať s pedagógmi vašich detí, posedieť a oddýchnuť si v areáli školy.

  Občerstvenie bude v podobe vlastnoručne opečených špekačiek. Keďže tradične organizujeme súťaž o najlepší mamičkin koláčik, nebudú chýbať ani sladké dobroty a pre rodičov káva.
  Veríme, že aj počasie nám bude priať.

  Tešíme sa na Vás.

 • Song v speve v anglickom jazyku

  16.5. 2018 sa dievčatá zo 6.B zúčastnili súťaže Song v speve v anglickom jazyku. Simonka Dolníková spievala sólo, Adelka Lajchová, Eliška Kováčová, Sarah Chaudhary a Agátka Chovancová spievali ako kvartet. Technickú stránku vystúpenia  obstarala Jáná Bedevelszki.Dievčatá spievali krásne, intonačne čisto, s pekným výrazom, ale v silnej konkurencii boli speváčky, ktoré ich nakoniec prekonali. Nevadí. Na budúci rok sa do prípravy pustíme skôr a súťaže sa zúčastníme opäť.

  - Z. Bonyová -

 • Bankomat nápadov

  Dňa 2. mája 2018 sa v Slovenskej sporiteľni v Bratislave uskutočnilo celoslovenské finále tejto súťaže. Cieľom súťaže bolo u žiakov prebudiť ich kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať samostatnú prácu a finančnú gramotnosť. Žiaci pracovali v dvojčlenných tímoch a snažili sa priniesť vlastné riešenie na tému FINANČNÝ PRODUKT A JEHO MARKETINGOVÁ KAMPAŇ. V silnej konkurencii žiaci Lukáš Šiška a Andrej Civáň svoju prácu Setka, vytvoreným modelom zariadenia a peknou prezentáciou obsadili v celoslovenskej kategórii ZŠ 4. - 6. miesto.

  Gratulujeme

  -run-

  foto

  o súťaži

 • Gratulujeme víťazom - Mením svoje mesto

  Vážení priaznivci našej školy, v kategórii Verejné priestory ste podporili projekt, ktorým v areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu vybudujeme ukážkovú prírodnú záhradu. Všetkým hlasujúcim ďakujeme(:-).

   

  Názov projektu: Ukážková prírodná záhrada

  Popis: V areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu bude vybudovaná  ukážková prírodná záhrada.

  Výška grantu: 4 129,00 €

  Počet hlasov: 886 

  http://mmm.nitrasmart.sk/kategorie/verejne-priestory

  -run-

 • Čítajte s nami

  Dňa 16. 5. sa v Krajskej knižnici Karola Kmeťka konalo vyhodnotenie 18. ročníka čitateľskej súťaže „Čítajte s nami.“ Tento školský rok bol úspešný pre deti z 2.C triedy, ktoré si spoločne „vyčítali“ 3. miesto v konkurencii 15 tried. Medailová čitateľka „Knihomilka“ Eliška Fufaľová prevzala od tety knihovníčky diplom a darčeky v podobe kníh a lízaniek. Obrovským prekvapením pre deti bolo pozvanie na divadelné predstavenie do Starého divadla. Naďalej prajeme deťom veľa pútavých a poučných zážitkov z prečítanej literatúry.

  - Ľ. Húsková -

 • 1. sväté prijímanie

  Sa uskutočnilo 6. mája 2018 vo farskom kostole navštívenia Panny Márie.

  - A. Kudlejová -

  Do galérie 1. sväté prijímanie boli pridané fotografie.

 • Slávik Slovenska

  Dňa 10.mája sa CVČ Domino konalo obvodné kolo sútaže Slávik Slovenska.

  Zúčastnili sa jej dve naše žiačky: Adelka Lajchová spievala a Eliška Kováčová ju sprevádzala na zobcovej flaute. V silnej konkurencii síce neobsadili popredné umiestnenie, ale so cťou reprezentovali našu školu. Dievčatá svojím vystúpením prispeli k príjemnej atmosfére podujatia. Všetci sme boli nadšení, že slovenská ľudová pieseň stále žije a mladí ľudia sa jej radi venujú. Odchádzali sme s pocitom bohatého umeleckého zážitku. 

  -Z. Bonyová-

 • Testovanie 9

  V školskom roku 2017/2018 sa riadny termín Testovania 9-2018 uskutočnil 21. marca 2018. Žiaci dosiahli veľmi dobý výsledok.

   

 • Zber papiera

  Oznam

  Od 14. mája do 18. mája 2018

  sa  na našej škole opäť uskutoční

  zber papiera.

  Papier môžete priniesť v čase:

  Ráno  od 7,00 do 7,55

  a

  popoludní od 12,00 do 16,00.

  Prosíme, dodržiavajte termíny odberu.

  Prosíme, papier noste pevne zviazaný do balíkov, aby sa nerozpadával. Kartóny treba viazať oddelene.

  Obraciame sa na Vás - žiakov,  rodičov, starých rodičov, aby ste sa zapojili a pomohli tak životnému prostrediu, od ktorého sme závislí. Papier je surovina, ktorú je možné opätovne spracovať  a premeniť na nové výrobky. Zabránite zbytočnému vyrubovaniu stromov.

  Viete že:  - jeden buk vysoký 25 m vyprodukuje za 1 hodinu 1,7 kg

  kyslíka, čo je množstvo, ktoré človek spotrebuje za 3 dni

  Konajme uvážlivo, myslime ekologicky, lebo:

  - auto spotrebuje na 1 000 km jazdy  toľko kyslíka, ako dospelý  človek

  za celý rok !

                 - lietadlo letom z Paríža do New Yorku spotrebuje toľko kyslíka, koľko vyprodukuje les s rozlohou 30 ha  za 1 deň  !

  Pomôžme lesom, pomôžeme ľudstvu.

 • Turnaj v bedmintone

  Dňa 3.5.2018 sa konal školský turnaj  v bedmintone pre deti ZŠ  2.stupňa v Nitre. Prvého ročníka školského turnaja sa zúčastnilo 23 detí zo 6 ZŠ.

  Na stupňoch víťazov sa umiestnili nasledovní súťažiaci:

  1. miesto chlapci: Kevin Kollár, 9. ročník,         ZŠ Tulipánova

  2. miesto chlapci: Alex Neuman, 6. ročník,      ZŠ Fatranská 

  3. miesto chlapci: Daniel Hrušovský, 8.ročník  ZŠ Fatranská 

  1. miesto dievčatá: Michaela Serbáková 8. ročník, ZŠ kniežaťa Pribinu

  2. miesto dievčatá: Simona Jarušková 5.ročník,       ZŠ Topoľová

  3. miesto dievčatá: Sofia Hlavatá, 8.ročník,              ZŠ sv. Marka

  Miške veľká gratulácia za predvedený výkon.

  -MIK-

 • Okresné kolo MO

  Dňa 17.4. 2018 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola 67. ročníka Matematickej olympiády - kategórie Z6-Z8 v okrese Nitra. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradila Jáná Bedevelszki zo 6.B.

  Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za účasť aj ostatným reprezentantom školy : Lukášovi Bízikovi zo 6.B, Viki Šrankovej a Matúšovi Vlčekovi zo 7.A, a Nicol Zelinkovej z 8.B.

  - M. Kijácová -

 • MIDI TURNAJ PÚCHOV A

  V nedeľu 15. 4. mladší žiaci odohrali svoj predposledný zápas nadstavbovej časti, ktorý sa konal opäť v Púchove. MIDI-káči si opäť zmerali sily s Púchovom A a B, s ktorými po skvelej hre podľahli 2:0, no proti Komárnu odohrali svoj doteraz najlepší zápas a vyhrali obidva sety. Zatiaľ sa držíme na 3. mieste v tabuľke, čo ale v tomto prípade znamená, že máme šancu postúpiť na Majstrovstvá SR, keďže pravidlá nedovoľujú aby postúpili dva tímy z toho istého klubu.

  Rozhodujúci turnaj nás čaká 6. mája v Komárne.

  Zostava: Adam Drlík (C), Martin Kajan, Andrej Mika, Adam Sedlár

  Výsledky:

  Púchov A – Nitra A 2:0 (21, 13)

  Nitra A – Púchov B 0:2 (-15, -15)

  Komárno A – Nitra A 0:2 (-8, -15)

   

  Ľubica Kráľová, trénerka

   

 • Prosíme Vás hlasujte - Ukážková prírodná záhrada

  Vážení priaznivci našej školy,

  prosíme vás, aby ste hlasovali za projekt ZŠ kniežaťa Pribinu, ktorý sa týka úpravy areálu školy. Stačí hlasovať a potom potvrdiť na svojom maily.

  Prosím aj o preposlanie vašim priateľom, známym, rodine,... atď, aby sme mali čo najväčšiu šancu uspieť.

  Nižšie je link, kde je projekt popísaný .

  Ďakujeme.

   

  http://mmm.nitrasmart.sk/projekty/ukazkova-prirodna-zahrada

 • Projekt - Zdravá škola

  Stredná zdravotnícka škola v spolupráci s našou základnou školou pripravila zaujímavé pondelky pre všetkých žiakov 1. - 4. ročníka našej školy, ktorí sa stretávali so žiakmi zdrav. školy a spoločne sa učili, ako poskytnúť prvú pomoc. Všetky poznatky využili 23.apríla na súťaži, kde si 36 detí overilo, kto z nich je najšikovnejší v poskytovaní prvej pomoci. 

  Poradie:

  1. mieste sa žiaci 3.B triedy      

  2. miesto  získali žiaci 2.C triedy  

  3. miesto obsadili žiaci 2.B.

  Všetkým deťom blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v podobných súťažiach

  - Homolová, Báreková -

 • IQ olympiáda
  Odváž sa používať vlastný rozum.Immanuel Kant
  
  
  Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu 
  podľa jej schopnosti vyliezť na strom, 
  bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.
  Albert Einstein

  IQ olympiáda je určená pre všetkých žiakov 5. - 9. ročníka ZŠ, resp. primy až kvarty osemročných gymnázií. Nepreveruje "naučené" vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať.

  Celkom sa v kategórii Kategória B do súťaže zapojilo 11 170 riešiteľov. V našej škole sa súťaže zúčastnilo 61 žiakov.

  Najúspešnejší žiaci sú:

  Kategória B

  1.   Drlík, Adam, 5.A, 98.84   regionálny finalista

  2.   Andrejiová, Katarína,  6.A   95.55

  3.   Bačinska, Rebeka,  9.A    94.03

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a Adamovi Drlíkovi za POSTUP DO REGIONÁLNEHO KOLA

 • Žiacka vedecká konferencia

  Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia školy, pozývame Vás na 6.ročník Žiackej vedeckej konferencie ZŠ kniežaťa Pribinu.

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ A ZÁPIS DO 1. ROČ.
 • Svetový deň vody - výtvarná súťaž

  Naši žiaci z 1.A sa môžu popýšiť krásnym úspechom. Získali 1. miesto vo výtvarnej súťaži venovanej Svetovému dňu vody. Poslaním súťaže bolo budovanie a prehlbovanie vzťahu detík prírode, životnému prostrediu a ochrane vodných zdrojov. Šikovní prváci vytvorili spoločnúprácu, pričom využili svoju tvorivosť a fantáziu. Všetci žiaci získali pekné ceny. Gratulujeme!

strana: