Základná škola kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, 949 01 Nitra

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

 • Rozpis služieb
 • Rozlúčka so školským rokom 2017/2018

  Do galérie Rozlúčka so školským rokom 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • Koniec školského roka 2017/18

  Školský rok 2017/2018 je pomaly za nami. Radi by sme Vám poďakovali za prácu, čas a energiu, ktorú ste do vzdelávania investovali.
  Dovoľte nám, popriať Vám úspešný koniec školského roka a krásne leto plné oddychu, pohody a načerpania nových síl.

  Vedenie školy.

 • Oceňovanie žiakov primátorom Nitry 2018

  Do galérie Oceňovanie žiakov 2018 boli pridané fotografie.

 • Škola v prírode....

  V dňoch 11. 6. až 15. 6. 2018 sa triedy 1. C a 4. C zúčastnili Školy v prírode v Zuberci - penzión Josu. V tomto malebnom prostredí krásneho Slovenska sme prežili nádherných päť dní. Z nasledujúcich fotografií uvidíte, že to bola veľmi vydarená Škola v prírode. Žiaci majú nezabudnuteľné zážitky, na ktoré budú isto dlho spomínať.

  Fotoalbum

  Zapísala Zora Kyselová

 • Polygrafia - odborná exkurzia

  Najprestížnejšiu odbornú konferenciu o polygrafii na Slovensku spojenú s výstavou, na tému „POLYGRAFIA BUDÚCNOSTI – HIGH TECH UMENIE“, v krásnej Trnave dňa 21. 6. 2018, na pozvanie organizátora Vydavateľstva VELDAN, spol. s r. o. navštívili aj žiaci 8. ročníka našej školy. K nim sa pridal aj žiak 7. roč. L. Šiška, ktorý sa podieľal na tvorbe spotrebiteľského časopisu ZDRAVIE+, kde spolu so S. Šimkovou a T. Bačovou získali  čestné uznanie v kategórii ZŠ a SŠ z celého Slovenska.

  Najnovšie trendy v polygrafickom priemysle prilákali do Trnavy viac ako 130 profesionálov zo Slovenska ale aj okolitých krajín. Rýchla tlač na tričká, zušľachťovanie tlačovín a iné novinky boli pre žiakov pripravené v expozícii svetových značiek – RICOH, CANON, Mondi SCP.....

  Štátny inštitút odborného vzdelávania propagoval NP Duálne vzdelávanie a zvýšenie atraktivity a kvality OVP, do ktorého sa aj naša škola aktívne zapája.  

  Svoje aktivity ponúkalo aj MOJEMESTO - detské mesto povolaní, pod názvom „Čím chceš byť!“ Ponuku odborov predstavila v rámci voľby povolania aj Stredná odborná škola polygrafická v Bratislave.

  Podľa organizátorov konferencie je práve novinka v dramaturgii, ktorou je zaradenie expozície najmodernejších tlačových technológií modelom ako priblížiť svet polygrafického priemyslu aj žiakom.

  -run-

  https://printprogress.sk/category/konferencie-printprogress/

  http://www.siov.sk/Clanok.aspx?ArticleID=113

  http://mojemesto.org/

  http://polygraficka.sk/

   

   

 • Pozdrav z Chorvátska

  Boli sme na výlete loďou do mesta Šibenik ...od Ivetky.

  Katedrála svätého Jakuba v Šibeniku, kostol Gospe van Grada a rodina korytnačiek v strede fontány a pamätník chorvátskeho kráľa Petara Krešimira IV...

  Návšteva mesta Zadar.

  -run-

 • Maksík

  Tento rok sa z našej školy zúčastnilo 9 žiakov matematickej súťaže Maksík. Z triedy 2.A to boli Katarína Juríková, Nikol Mošaťová, Petra Kováčiková a Ratislav Novák. Z triedy 3. C Aneta Macková, Dana Kováčiková, Dominika Košecová a Karolína Cebová. Z triedy 4.B jeden žiak- Natan Lacsný, Žiaci počas celého roka riešili úlohy z rôznych oblastí matematiky, ktoré boli rozvrhnuté do piatich kôl. Všetci žiaci získali diplom a ceruzku, pričom dvaja naši žiaci- Natan Lacsný a Dana Kováčiková sa umiestnili medzi 30% najlepších žiakov, ktorí sa zúčastnili. V prílohe posielam foto z odovzdávania cien. 

   - A. Horková -

 • ČASOPIS SPOTREBITEĽSKEJ VÝCHOVY - SPOTREBA PRE ŽIVOT

  V školskom roku 2017/2018  sa konal 21. ročník celoslovenskej súťaže ZŠ a SŠ Spotrebiteľská výchova "Spotreba pre život". Víťazné časopisy sú na stránke www.spotrebitelinfo.sk. Terézia Bačová, Simonka Šimková a Lukáš Šiška spolu s I. Runákom sa pustili do tvorby časopisu na tému: „Kvalita výživy spotrebiteľa a bezpečnosť potravín“. Po náročnej príprave, dokončení, vytlačení a odoslaní časopisu netrpezlivo čakali ako to dopadne. S uspokojením prijali výsledok súťaže a to získanie čestného uznania (13. - 17. miesto) a poďakovania odbornej komisie za zapojenie sa do súťaže podporujúcej zdravie a finančnú gramotnosť.

  Gratulujeme.

  -run-

  http://www.spotrebitelinfo.sk/index.php/vzdelavame/spotrebitelska-vychova/157-vyhodnotenie-21-rocnika-sutaze-spotrebitelska-vychova

 • HRAVÁ TECHNIKA

  Interaktívna výstava HRAVÁ TECHNIKA v OC MLYNY zaujala v máji 2018 aj žiakov našej školy. Asi 40 chlapcov v rámci hodín Techniky spolu s učiteľom I. Runákom si s chuťou vyskúšali 17 rôznych interaktívnych exponátov a tematických stanovíšť. Tak sa zábavnou formou zoznámili s modernými technológiami, rozvíjali svoju fantáziu a motorické zručnosti. U žiakov bodovali súboj mozgov, prírodné a erózne procesy cez rozšírenú realitu, detektor lži, najväčšia prepínačová kocka na svete, rýchlosť reakcie, priestorové kreslenie, meranie hluku - hlukomerom.

  -run-

 • Majstrovstvá okresu v hádzanej

  Dňa 20. 4. 2018 sa uskutočnili majstrovstvá okresu dievčat v hádzanej,kde sme obhajovali už po tretí raz prvenstvo. A  podarilo sa. Dievčatá odohrali 4 zápasy  a každý s víťazným koncom. Postúpili  sme na majstrovstvá kraja. Našu školu reprezentovali: Rebeka Bačinská, Ema Arpášová, Adriana Martišková, Liana Farská, Laura Benčíková, Natália Karasová, Jana Ondrušková, Michaela Serbáková a vynikajúca brankárka Eva Oscitá .          

  Chlapci sa tiež zúčastnili majstrovstiev okresu v hádzanej o deň skôr 19. 4. 2018. Bojovali,ale napokon to stačilo na 5. miesto. Našu školu reprezentovali: Oliver Bittarovský, Oliver Bóssi, Zenedean Bousenna, Martin Lajcha, Filip Lörinz, Jakub Miškolci, Martin Smutný, Adrián Bíro, Pavol Ďuračka, Dominik Bíllik.

  -Andy-

 • Majstrovstvá okresu v atletike

  Dňa 28. 5. 2018 sa na atletickom štadióne Stavbár Nitra uskutočnili majstrovstvá okresu v atletike, kde sme mali aj my zastúpenie. Najlepší výkon dosiahla A. Martišková v hode loptičkou a stala sa majsterkou okresu a postupuje na majstrovstvá kraja.

  Naše družstvo : J. Chodelka, M. Lajcha, D. Billík, O. Boosi, M. Nosianová, E. Oscitá, E. Arpášová, V. Gavalovičová, A. Martišková.

  -Andy-

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  V dňoch od 14. do 18. mája 2018 sme v škole zrealizovali zber papiera. Žiaci aj ich príbuzní sa aktívne zapojili a zozbieralo sa 29 449 kg papiera.

  Žiaci 1. stupňa boli, ako to býva zvykom, veľmi aktívni. Tí priniesli 21 146 kg papiera a žiaci druhého stupňa priniesli 8 203 kg. Trochu nám chýbala aktivita žiakov  9. ročníka, ktorí sa tento rok nezapojili. Má to však ospravedlnenie, pretože v  týždni keď sa konal zber, trápili sa na prijímacích pohovoroch.

  Deti sa snažili, dospelí pomáhali a všetci spolu sme svojou troškou prispeli k tomu, aby sme prírodu trochu ušetrili. Všetkým, ktorí sa zúčastnili ďakujeme.

   

         Najlepší jednotlivci:

            1. stupeň

  1.miesto: Korecová Ella       3.A   3850 kg

  2.miesto: Vaššová Ema        2.C   3790 kg

  3.miesto: Jóčik Jakub          1.C   1171 kg

   

             2. stupeň

  1.miesto: Slezáková   Nikola   8.B   870 kg

  2.miesto: Sklenár Martin         5.C   580 kg

  3.miesto: Kabátová Liana       7.B   500 kg

  Najlepšie triedy

  ( priemer na žiaka)

  1. stupeň

  1.miesto: 2.C   260,09 kg

  2.miesto: 3.A    227,11 kg

  3.miesto: 1.C   174,52 kg

  2. stupeň

  1.miesto: 5.C   87,4  kg

  2.miesto: 5.A   65,38 kg

  3.miesto: 7.B   48,33kg

   

                         

 • Rodinná olympiáda

  Dňa 19.5.2018 sa v priestoroch ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre konal už 7.ročník Rodinnej olympiády, ktorej cieľom je jednota, spolupráca, ale aj športové výkony rodičov, učiteľov a žiakov školy.

  Rodinná olympiáda začala zapálením olympijského ohňa a sľubom športovcov.

  Potom účastníci súťažili v rôznych disciplínach, ako napr.: futbal, volejbal, stolný tenis, šach, preteky na chodúloch a twisteroch. Na vnútornom dvore školy boli pripravené rôzne súťaže pre najmenšie deti ale aj maľovanie na tvár. V rámci Zdravej školy si deti pripravovali rôzne zeleninové chlebíky a s pomocou keramického krúžku si vytvorili darčeky z hliny. S veľkým záujmom sa stretla aj súťaž O najlepší mamičkin a oteckov koláčik, kde súťažilo 56 fantastických koláčov.

  Pre naše mestské deti je atraktívna aj možnosť pochutnať si na vlastnoručne opečených špekačkách a čajoch z bylinkovej školskej záhrady. Na záver boli ocenení víťazi čokoládovými medailami a cenami od sponzorov a rodičovského združenia. Rozišli sme sa s pocitom príjemne prežitého sobotňajšieho dopoludnia a tešíme sa už na ďalší ročník.

 • Čítajte s nami

  Dňa 16. 5. sa v Krajskej knižnici Karola Kmeťka konalo vyhodnotenie 18. ročníka čitateľskej súťaže „Čítajte s nami.“ Tento školský rok bol úspešný pre deti z 2.C triedy, ktoré si spoločne „vyčítali“ 3. miesto v konkurencii 15 tried. Medailová čitateľka „Knihomilka“ Eliška Fufaľová prevzala od tety knihovníčky diplom a darčeky v podobe kníh a lízaniek. Obrovským prekvapením pre deti bolo pozvanie na divadelné predstavenie do Starého divadla. Naďalej prajeme deťom veľa pútavých a poučných zážitkov z prečítanej literatúry.

  - Ľ. Húsková -

 • Rodinná olympiáda 2018

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pozývame Vás na 7. ročník Rodinnej olympiády ZŠ kniežaťa Pribinu, ktorá sa bude konať  19.5.2018 – v sobotu - v priestoroch základnej školy. Akcia sa tradične začne o 9,00 hod. hymnou a zapálením olympijského ohňa a bude ukončená asi o 12,00.

  Pozývame nielen rodičov, ale aj súrodencov žiakov, starých rodičov a všetkých priateľov školy.
  Stretneme sa vo vzájomných zápoleniach vo volejbale, futbale, šachu, stolnom tenise a rôznych iných disciplínach. Nemusíte však súťažiť, príďte sa len tak porozprávať s pedagógmi vašich detí, posedieť a oddýchnuť si v areáli školy.

  Občerstvenie bude v podobe vlastnoručne opečených špekačiek. Keďže tradične organizujeme súťaž o najlepší mamičkin koláčik, nebudú chýbať ani sladké dobroty a pre rodičov káva.
  Veríme, že aj počasie nám bude priať.

  Tešíme sa na Vás.

 • Song v speve v anglickom jazyku

  16.5. 2018 sa dievčatá zo 6.B zúčastnili súťaže Song v speve v anglickom jazyku. Simonka Dolníková spievala sólo, Adelka Lajchová, Eliška Kováčová, Sarah Chaudhary a Agátka Chovancová spievali ako kvartet. Technickú stránku vystúpenia  obstarala Jáná Bedevelszki.Dievčatá spievali krásne, intonačne čisto, s pekným výrazom, ale v silnej konkurencii boli speváčky, ktoré ich nakoniec prekonali. Nevadí. Na budúci rok sa do prípravy pustíme skôr a súťaže sa zúčastníme opäť.

  - Z. Bonyová -

 • Bankomat nápadov

  Dňa 2. mája 2018 sa v Slovenskej sporiteľni v Bratislave uskutočnilo celoslovenské finále tejto súťaže. Cieľom súťaže bolo u žiakov prebudiť ich kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať samostatnú prácu a finančnú gramotnosť. Žiaci pracovali v dvojčlenných tímoch a snažili sa priniesť vlastné riešenie na tému FINANČNÝ PRODUKT A JEHO MARKETINGOVÁ KAMPAŇ. V silnej konkurencii žiaci Lukáš Šiška a Andrej Civáň svoju prácu Setka, vytvoreným modelom zariadenia a peknou prezentáciou obsadili v celoslovenskej kategórii ZŠ 4. - 6. miesto.

  Gratulujeme

  -run-

  foto

  o súťaži

 • Gratulujeme víťazom - Mením svoje mesto

  Vážení priaznivci našej školy, v kategórii Verejné priestory ste podporili projekt, ktorým v areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu vybudujeme ukážkovú prírodnú záhradu. Všetkým hlasujúcim ďakujeme(:-).

   

  Názov projektu: Ukážková prírodná záhrada

  Popis: V areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu bude vybudovaná  ukážková prírodná záhrada.

  Výška grantu: 4 129,00 €

  Počet hlasov: 886 

  http://mmm.nitrasmart.sk/kategorie/verejne-priestory

  -run-

 • 1. sväté prijímanie

  Sa uskutočnilo 6. mája 2018 vo farskom kostole navštívenia Panny Márie.

  - A. Kudlejová -

  Do galérie 1. sväté prijímanie boli pridané fotografie.

strana: