Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám

Nech sa nám netúlajú - Nadácia Jednota COOP

Nadácia Jednota COOP

Nech sa nám netúlajú

Názov projektu

Odpáľme to spolu !

Pod záštitou Nadácie COOP Jednota sa nám podarilo získať grant na kúpu keramickej pece na vypaľovanie výrobkov, ktoré vyrobia naši žiaci v keramickom krúžku.

V dnešnej dobe sa kladie dôraz na rozvoj technických a pracovných zručností, vytvorenie pracovného návyku,  rozvoj tvorivosti a kreativity detí a mládeže prirodzenou formou a podporovaním ich záujmu zážitkovou formou.  Podporou hravosti a vzťahu k prírodným materiálom  chceme u nich vytvoriť pozitívny vzťah k tvorivej činnosti a dobre vykonanej práci.

Prostredníctvom práce s hlinou chceme tiež rozvíjať porozumenie k rozmanitosti regiónov, úctu k vlasti, pestovať a rozvíjať cit ku kráse ľudového umenia a uchovávať kultúrne dedičstvo našich predkov v podobe tradičnej ľudovej kultúry Slovenska.

Práca v keramickom krúžku je prioritne využívaná žiakmi našej školy vo veku 6 – 15 rokov. V tomto veku sú ľahko zraniteľné a ovplyvniteľné, preto sa ich snažíme prostredníctvom krúžkov zaujať s rozmanitou ponukou záujmovej činnosti . Predchádzame tým situáciám, kedy by sa deti mohli dostať do problémového prostredia a následne do situácií, kedy by mohli byť atakované nežiaducimi vplyvmi.

Nie každý rodič má možnosť denne sa starať o voľný čas svojho dieťaťa, preto škola berie na seba záväzok sa kvalitne a bezpečne postarať o to, aby sa žiaci mimo vyučovania  netúlali po uliciach a nebolo ohrozené ich psychické, či fyzické zdravie.

Mgr. Katarína Farkašová