Národný projekt WUDPaP

"Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí ”

Základná škola kniežaťa Pribinu v spolupráci s Výskumným ústavom detskej psychológie a patopsychológie v  Bratislave začala v roku 2013 pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky oficiálne realizovať národný  projekt:  Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí.

Cieľovou skupinou národného projektu sú žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, psychológovia, špeciálni pedagógovia, výchovní poradcovia pracujúci v základných školách. Projekt sa začal realizovať v marci 2013 a naplánovaný je do konca októbra 2015.

Projekt pozostáva z troch hlavných aktivít:

1. Podstatou prvej aktivity je inovácia a modernizácia diagnostických nástrojov v celom poradenskom systéme.
  2. Druhá aktivita spočíva vo vzdelávaní odborníkov poradenského systému v používaní modernizovaných a inovovaných diagnostických nástrojov.
  3. Tretia aktivita projektu predstavuje inováciu poradenského procesu so žiakmi so špeciálnymi vzdelávacími potrebami v súvislosti s ich budúcim uplatnením sa na trhu práce.

Cieľom národného projektu je zvyšovanie vzdelanostnej úrovne žiakov ZŠ  so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ďalej len „ŠVVP“) zefektívnením  systému výchovného poradenstva a prevencie (ďalej len „VPaP“) v záujme uľahčenia sociálnej integrácie týchto žiakov.

Významnou súčasťou  projektu je podpora ďalšieho vzdelávania zamestnancov systému výchovného poradenstva a prevencie a inovácia ich metodologických nástrojov, poradenských metód, metodík a  testov.

Veríme, že projekt bude pre výchovného poradcu Mgr. Patrika Lehockého a špeciálnu pedagogičku PaedDr. Dagmar Ivanovú prínosom a napomôže k skvalitneniu práce zefektívnením  systému výchovného poradenstva a prevencie.