Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám

Zamestnanecký projekt

Nadácia Tatra banky

V apríli minulého školského roku mamička jedného žiaka našej školy, pani Martina Kollárová, ponúkla škole, cestou zamestnaneckého projektu, možnosť požiadať o grant Nadáciu Tatra banky.

Keďže na našej škole sa vzdelávajú aj deti s poruchami pozornosti a učenia, požiadali sme o finančný príspevok na zakúpenie pomôcky a počítačového programu pre týchto žiakov.

Projekt trvá od 1. 6. 2013 do 31. 12. 2013, avšak počítačový program môžeme využívať až do októbra 2014. Je to rakúsky program CogniPlus – Focus, pomocou ktorého sa trénuje vizuálna i auditívna zameraná pozornosť. Program sa využíva najmä v psychologických ambulanciách. Naša škola ho môže používať vďaka tomu, že náš špeciálny pedagóg je certifikovaný neurofeedback terapeut. Stali sme sa tak momentálne jedinou vzdelávacou ustanovizňou v Nitrianskom kraji, na ktorej majú deti tento špičkový, medzinárodne uznávaný program k dispozícii.

Okrem tohto programu sme zakúpili psychowalkman Esprit, prístroj zabezpečujúci rýchlu regeneráciu, ale aj zlepšenie výkonnosti žiaka.

Obe pomôcky využívame prednostne pre individuálne začlenených žiakov. Veríme však, že v druhej fáze ich využijeme aj pre ostatných žiakov, ktorí pocítia potrebu zlepšiť svoju pozornosť alebo psychickú kondíciu.

Vďaka pani Kollárovej a Nadácii Tatra banky máme medzinárodne uznávané pomôcky na vynikajúcej úrovni.

--------------Ďakujeme--------------------

-Dáša Ivanová-

Projekt 2013zam135

Martina Kollárová Základná škola kniežaťa Pribinu,

rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou

Čítam rád

500€

Projekt predstavuje podporu základnej školy v jej ambícii vzdelávať zdravotne oslabených žiakov pomocou nákupu špeciálnych vzdelávacích pomôcok a literatúry.