Projekt Bridge24

Usporiadateľská organizácia: Pantheon Association

Bridge2014 je projekt z kategórie poznávacích projektov (index "DE" - direct experience), vďaka ktorému budú mať naši žiaci možnosť dostať sa na výlet do anglicky hovoriacej krajiny. Cieľom projektu Bridge2014 je objaviť na základných školách jazykovo nadané deti a poskytnúť im ďalší priestor na rozvoj ich talentu nad rámec bežných školských osnov. Zážitky z pobytu v zahraničí sú zároveň veľmi silným motivačným faktorom pre všetkých priamo zúčastnených žiakov, ale aj pre ostatných, ktorí budú mať ambíciu dostať sa na zájazd na budúci rok.

V rámci programu Intership strávia žiaci v zahraničí niekoľko dní, kde budú priamo konfrontované s reálnym cudzojazyčným prostredím. Počas troch z približne piatich dní budú navštevovať miestnu základnú školu (Junior School), vyskúšajú si nákup potravín a ďalšie aktivity spojené s komunikáciou v cudzom jazyku.

Cieľová skupina: žiaci I. stupňa základných škôl