Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám

Projekt záložky do kníh

Záložka do knihy spája školy:

Namaľuj mi svojho obľúbeného literárneho hrdinu

Pod záštitou

Slovenskej pedagogickej knižnice v Bratislave

Národného pedagogického múzea a knižnice J. A. Komenského v Prahe

Medzinárodný mesiac školských knižníc (International School Library Month) vyhlásil v roku 2008 James Henri, prezident Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (International Association of School Librarianship), pri príležitosti 10. výročia Medzinárodného dňa školských knižníc (International School Library Day).

Cieľ česko-slovenského projektu

Nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci na záložkách môžu ľubovoľnou technikou stvárniť svojho obľúbeného literárneho hrdinu. Výmenu záložiek môžu školy využiť k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo poznávaniu života žiakov v Českej republike a zároveň aj ako prierezovú tému do Školského vzdelávacieho programu alebo ako súčasť školského projektu.

Na základe prihlášok sú z českých a slovenských základných škôl vytvorené dvojice podľa druhu školy a počtu prihlásených žiakov.