Základná škola kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, 949 01 Nitra

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

Šach

O putovný pohár kniežaťa Pribinu

Dňa 22.3.2017 sa v priestoroch hotela Zobor v Nitre, uskutočnil 3.ročník šachového turnaja:" O putovný pohár kniežaťa Pribinu". Turnaja sa zúčastnilo celkovo 78 detí, žiakov ZŠ a OG. Prišli žiaci z Nitry, Martina, Bratislavy, Hurbanova a Modranky. Súťažilo sa nielen o celkové víťazstvo a hlavnú cenu: "Putovný pohár kniežaťa Pribinu", ale aj o víťazstvo v jednotlivých kategóriách chlapcov do 8, 11 a 14 rokov a kategóriách dievčat do 8, 11 a 14 rokov.
 
1.miesto obsadil Gregor Tibor Žáčik z Bratislavy, 2.miesto Linda Vojtková z Modranky a 3.miesto Mária Kovaříková z Hurbanova.
 
Žiaci našej školy sa v silnej konkurencii vôbec nedali zahanbiť a v kat. dievčat do 14 rokov si 2.miesto vybojovala Miroslava Zúdorová zo 7.A  a 3.miesto Paulína Motyčiaková z 5.C .
V kat. chlapcov do 8 rokov 2.miesto získal Patrik Gašpar z 1.B.
V celkovom poradí sa najlepšie umiestnili Tomáš Motyčiak (11.), Samuel Piroška (12.),Tomáš Tóth (13.), Martin Benko(17.)

 
Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým ostatným ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu školy. Sme radi, že aj na našej škole nám rastie generácia šikovných šachistov.
 
 

 
-ap-