Vyber si správne

preventívny program pre ZŠ mesta Nitra

Preventívny program je zameraný na tréning komunikácie a sociálnych zručností. Základným predpokladom odmietania nevhodných ponúk je zdravé sebavedomie a primeraná sebaúcta. Ide o nácvik sociálnych spôsobilostí a zručností, asertívne odmietnuť ponuku na konzumáciu návykových látok. Deti získavajú základné informácie o verbálnej a neverbálnej komunikácii, precvičia si spôsoby odmietania drog, dozvedia sa o manipulácii a tlaku reklamy a schopnosti odolať reklame.

Projekt realizuje:

Klub primárnej prevencie drogových závislostí a prevencie kriminality

na Chrenovej na Topoľovej 1 v Nitre pri CVČ Domino v spolupráci s Krajským riaditeľstvom policajného zboru- oddelením komunikácie a prevencie v Nitre a Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Nitre.

Lektorky: Dr. Alena Mrázová – CVČ Domino,

mjr. Mgr. Eva Čakajdová, kpt. Mgr. Iveta Matejová - KR PZ Nitra