Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám

Rozhlasová relácia

Projekt Zodpovedne.sk

Rozhlasová relácia

S: Milé pani učiteľky , páni učitelia , milí spolužiaci !

P: Chceli by sme vás informovať , že piati žiaci z 8.A triedy sa aktívne zúčastňujú projektu , ktorého vyhlasovateľom sú webové stránky saferinternetday.org, ktoré  organizujú tento medzinárodný projekt na piateho februára 2013 . Na Slovensku sa tento projekt realizuje vďaka stránkam ľudom  zo stránok zodpovedne.sk ,pomoc.sk , stopline.sk.,  e-slovensko.sk , saferinternet.org.

S: Prečo vám hovoríme všetky tieto stránky ? Lebo na týchto stránkach je veľa zaujímavých vecí o tom ako pristupovať k internetu s rešpektom .

P: A to ako pristupovať k internetu s rešpektom treba aj vedieť !

S: Práve preto si piati žiaci našej triedy pripravili na dnešný deň film a prezentácie pre žiakov 5. ročníka . Našim cieľom je naučiť mladších spolužiakov ako sa bezpečne správať na internete .

P: Budeme sa venovať témam Bezpečné blogovanie na internete , čo sú to QR- kódy ich tvorba a čítačky , ako si chrániť mobilný telefón pomocou antivírových programov , všetko čo by si mal vedieť o wifi , a o tom ako chrániť svoj počítač doma

S: Keďže sú to témy zaujímavé aj pre dospelých a my by sme sa aj radi predviedli srdečne pozývame na naše prezentácie v prvom rade pani učiteľky a pánov učiteľov ale i všetkých zamestnancov školy o 13:30 do notebookovej učebne .

P: Dúfame že naša práca prinesie úžitok nám všetkým .

S: Srdečná vďaka patrí koordinátorom projektu – pani riaditeľke Mikovej , pánu Runákovi a pani Ivanovej .

P: Ďakujeme za pozornosť .