Základná škola kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, 949 01 Nitra

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

Rozhlasová relácia

Projekt Zodpovedne.sk

Rozhlasová relácia

S: Milé pani učiteľky , páni učitelia , milí spolužiaci !

P: Chceli by sme vás informovať , že piati žiaci z 8.A triedy sa aktívne zúčastňujú projektu , ktorého vyhlasovateľom sú webové stránky saferinternetday.org, ktoré  organizujú tento medzinárodný projekt na piateho februára 2013 . Na Slovensku sa tento projekt realizuje vďaka stránkam ľudom  zo stránok zodpovedne.sk ,pomoc.sk , stopline.sk.,  e-slovensko.sk , saferinternet.org.

S: Prečo vám hovoríme všetky tieto stránky ? Lebo na týchto stránkach je veľa zaujímavých vecí o tom ako pristupovať k internetu s rešpektom .

P: A to ako pristupovať k internetu s rešpektom treba aj vedieť !

S: Práve preto si piati žiaci našej triedy pripravili na dnešný deň film a prezentácie pre žiakov 5. ročníka . Našim cieľom je naučiť mladších spolužiakov ako sa bezpečne správať na internete .

P: Budeme sa venovať témam Bezpečné blogovanie na internete , čo sú to QR- kódy ich tvorba a čítačky , ako si chrániť mobilný telefón pomocou antivírových programov , všetko čo by si mal vedieť o wifi , a o tom ako chrániť svoj počítač doma

S: Keďže sú to témy zaujímavé aj pre dospelých a my by sme sa aj radi predviedli srdečne pozývame na naše prezentácie v prvom rade pani učiteľky a pánov učiteľov ale i všetkých zamestnancov školy o 13:30 do notebookovej učebne .  

P: Dúfame že naša práca prinesie úžitok nám všetkým .

S: Srdečná vďaka patrí koordinátorom projektu – pani riaditeľke Mikovej , pánu Runákovi a pani Ivanovej .

P: Ďakujeme za pozornosť .