Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám

Krúžok Viac ako peniaze s Internetom

Názory žiakov o besede s p. Ing. Lastičom - riad. pobočky Tatrabanky v OC Mlyny v Nitre.

Bol to celkom obyčajný deň. Po vyučovaní sme mali ako každý utorok krúžok Viac ako peniaze s internetom. Keď sme vošli do učebne informatickej výchovy, príjemne nás prekvapilo zistenie, že budeme mať besedu. Všetky sme s napätím a veľkým očakávaním kŕčovito sedeli na stoličkách. A veru, bolo na čo sa tešiť! Pán Lastič nám zaujímavo rozprával o modernom bankovníctve. Napríklad: Vedeli ste, aký je rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou? Niečo sme vedeli, avšak iba matne. Kreditná karta je embossovaná. Tieto vypuklé písmenká vám umožnia vybrať si peniaze v zahraničí v banke, keď nemáte k dispozícii bankomat.

Alebo Viamo? Viamo môžete použiť, keď neviete číslo účtu osoby, ktorej chcete peniaze poslať. Stačí mať v mobile jej telefónne číslo. Nastavíte sumu, ktorú chcete poslať, a osoba si peniaze môže prevziať na stránke Tatra banky. Ak si ju do týždňa neprevezme, peniaze sa vám vrátia späť.

Dozvedeli sme sa mnoho, mnoho nového a na konci tejto príjemnej udalosti dostali najaktívnejšie žiačky drobné darčekové predmety. Keď sme z učebne vychádzali, bolo nám trochu smutno, že to tak rýchlo prebehlo. Ale, veď viete, najlepšie udalosti prebehnú najrýchlejšie...

Laura Bataljaku, 7.A

´

Besedu sme mali 6.12.2016. Pán Lastič je riaditeľom Tatra Banky v OC Mlynoch. Veľmi sa mi to páčilo bolo to náučné a zaujímavé. Na začiatku sme dostali čokolády Merci. Hovoril nám o banke ako sa zakladá účet čo robia pre svojich zákazníkov. Aké robia výhody pre zákazníkov no vlastne robia pôžičku , pomôžu vám keď máte krízu peňazí, ukladajú vám peniaze na účet. Ale mňa najviac sa mi páčilo keď hovoril o kartách. Viete aký je rozdiel medzi kreditnou kartu a debetnou kartou? Debetná je len do bankomatu. A karta sa dá platiť tiež do bankomatu ale tato sa dá aj platiť bez bankomatu. Vysvetlím vám to vlastne keby ste boli v Egypte a nie je tam bankomat tak zájdeme do banky a tam majú pristroj do ktorého dajú vašu kartu a ten pristroj vám to číslo účtu prekopírujú a dajú vám peniaze. Veľmi sa mi to páčilo a chcela by som si to zopakovať.

Terezka B. 7.A

Na náš krúžok viac ako peniaze s internetom zavítal pán Ing. Lastič ,  ktorý pracuje v Tatra banke. Keď nás prišiel navštíviť priniesol nám aj malinké sladké potešenie .Rozprával nám aj o tom ako sa delia banky ,aké sú zásady bánk, rozdiely medzi debetnou a kreditnou kartou a rozprával nám aj o internetových kartách v mobile a presúvaní peňazí cez mobil... Doniesol nám aj malé darčeky. Rada som počúvala človeka ,ktorý ma veľa naučil a vysvetlil a aj potešil .Teším sa keď zase príde.

Alžbeta Kristiníková  7.A

ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre

Na besede sme sa dozvedeli všelijaké zaujímavosti. Napr. : ako používať mobilnú aplikáciu Tatra Banky ,  ako využívať účet čo najvýhodnejšie  a bankomatové karty  . Beseda bola zaujímavá a plná informácii, ktoré nám pomôžu v budúcnosti.

- S -