Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám

Zdravá škola

Zdravá škola - Plán práce

Zdravá škola

Ciele a úlohy na školský rok 2016/2017:

"Ak chceš zdravý byť, musíš zdravo žiť!

Koordinátorka : Mgr. Eva Báreková

I. Ciele:

• Výchovu a edukáciu žiakov zamerať na zlepšenie stravovacích návykov u všetkých vekových skupín.
  • Odstraňovanie zaužívaných nesprávnych stravovacích návykov.
  • Zvyšovanie informovanosti žiakov o zdraví.
  • zvýšiť zapojenie detí a žiakov do pohybových aktivít, podporovať činnosť športových krúžkov a pohybové aktivity v prírode, každodenný pobyt na čerstvom vzduchu, využívanie oddychových priestorov.
  • Zaraďovanie zdravotnej telesnej výchovy do častí hodín telesnej výchovy (cvičenia na chrbticu, správne držanie tela ), netradičné zábavné športy.
  • Zdokonaľovať sa v poskytovaní prvej pomoci.
  • Vytvárať zdravé vonkajšie a vnútorné prostredie školy.
  • Realizovať aktivity, ktoré vyplývajú z Národného programu prevencie obezity a podpory zdravia ústnej dutiny.
  • Pri príležitosti Svetového dňa výživy a Svetového dňa mlieka vyhlásiť tematické týždne zamerané na podporu zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov a zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny.

II. Oblasti pre naplnenie cieľov:

1. Zvyšovať odolnosť žiakov voči psychickým a telesným chorobám (športové aktivity, plavecký výcvik, boj proti šikanovaniu):
  • vypestovať u žiakov uvedomelú zodpovednosť za svoje zdravie, schopnosť rozlíšiť zdravý a škodlivý spôsob života, naučiť ich rozhodnúť sa pre to , čo je pre nich prospešné
  • pokračovať v plaveckom kurze pre prvákov
  • pobyt žiakovv škole v prírode,
  • príprava žiakov na športové súťaže
  1. Zdokonalenie vyučovacieho procesu (organizovať súťaže v športe, kurzy prvej pomoci):
  • zaraďovanie telovýchovných chvíľok do vyuč. procesu, počas veľkých prestávok ak počasie dovolí pobyt vonku,
  • zaraďovať do triednických hodín témy: otužovanie, význam športu, spánok, omamné látky, hygiena, voľný čas, čistý vzduch , pestrá strava, rodina, medziľudské vzťahy, denný poriadok, pitný režim, ústna hygiena, racionálna výživa, zdravé prostredie, obezita, vitamíny, hovorme o jedle, odstráň obezitu, starostlivosť o ústnu dutinu.

Plán aktivít je rozpracovaný na tento školský rok od januára z dôvoru rekonštrukcie školy, dvojzmennej prevádzky a z toho dôvodu výrazne obmedzeného priestoru na plánované aktivity.

Plán aktivít zdravej školy:

Mesiac

Plánované aktivity

Január

• Kurzy prvej pomoci – teoretická a praktická časť
  • Príprava bylinkových čajov- liečivé účinky bylinkových čajov, osvojenie si správneho postupu pri príprave čaju, čajové popoludnia

Február

• Plavecký výcvik pre žiakov 1. ročníka

Marec

• Kurzy prvej pomoci – teoretická a praktická časť
  • Súťaž v poskytovaní prvej pomoci
  • Svetový deň mlieka- príprava a ochutnávka mliečneho nápoja