Základná škola kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, 949 01 Nitra

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

Mením svoje mesto

Ukážková prírodná záhrada

http://mmm.nitrasmart.sk/projekty/ukazkova-prirodna-zahrada

ZŠ Kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, Nitra.   pozrieť na mape

Požadovaná výška príspevku: 4129.00 €

886 hlasov

V areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu chceme vybudovať ukážkovú prírodnú záhradu. 

Pri údržbe takéhoto typu záhrady sú využívané metódy a postupy ekologického poľnohospodárstva a permakultúry. O údržbu záhrady a jej zveľaďovanie sa bude starať naše združenie v spolupráci s deťmi, ich rodičmi a pedagógmi ZŠ kniežaťa Pribinu. Záhrada bude vo vybrané dni prístupná aj širokej verejnosti vo forme exkurzií, prednášok, besied či tvorivých dielní.

Chceme nadviazať na takmer zabudnutú tradíciu školských záhrad, avšak s dôrazom na environmentálnu udržateľnosť. Prírodná záhrada je skvelý spôsob ako v deťoch prebudiť záujem o prírodu a rozvíjať ich ekologické vedomie a etické princípy. Ukážkové prírodné záhrady nie sú len estetickým prvkom, ale majú aj kognitívnu a edukačnú funkciu.

http://mmm.nitrasmart.sk/kategorie/verejne-priestory

Vážení priaznivci našej školy, v kategórii Verejné priestory ste podporili projekt, ktorým v areáli ZŠ kniežaťa Pribinu vybudujeme ukážkovú prírodnú záhradu. Všetkým hlasujúcim ďakujeme(:-).


galéria k projektu