Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám

Digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety

Súčasná spoločnosť, ovplyvnená technologickým pokrokom a rozvojom informačných a komunikačných technológií, kladie na absolventov všetkých stupňov vzdelávania oveľa vyššie nároky ako v minulosti. Vzdelávanie musí odrážať spoločenské potreby a požiadavky trhu.

Do národného projektu, ktorý je spolufinancovaný zo štrukturálnych fondov Európskej únie : „Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety" sa zapojila aj naša škola.

Jeho strategickým cieľom je obsahová prestavba vzdelávania na základných školách s využitím inovatívnych foriem a metód výučby. ponúka reálne a konkrétne riešenia súčasných problémov, ktoré trápia školstvo aj verejnosť:

Súčasné trendy globálneho technologického a informačného pokroku vyžadujú moderné technológie na školách. V súčasnosti nám bola dodaná prvá dodávka materiálu : 2 notebooky a 2 ozvučenia, ktoré sú súčasťou interaktívnej učebne v rámci projektu.

Neskôr bude podpora doplnená dodávkou digitálneho učiva. Digitálne objekty, uložené v on-line databáze, budú dostupné na základe licencií a pomôžu učiteľom modernou a pútavou formou prezentovať učivo žiakom na základných školách.

AKTIVITA 1.1: inovácia obsahu a metód výučby všeobecno-vzdelávacích predmetov pre žiakov ZŠ a SŠ.
Zakúpenie práva využívania elektronického a digitalizovaného obsahu formou digitálnych objektov v rozsahu aspoň 30 000 digitálnych objektov a minimálne 30 typov pracovných zošitov.

AKTIVITA 1.2: vypracovanie lokálneho obsahu pre žiakov ŽS a SŠ
Pomocou aktívnych učiteľov zabezpečiť ďalšie digitalizované objekty v súlade so Štátnym vzdelávacím programom tak, aby boli pokryté všetky témy všeobecno-vzdelávacích predmetov na ZŠ a SŠ.

AKTIVITA 1.3: zvýšenie popularizácie a motivácie žiakov a študentov vzdelávať sa v prírodovedných a technických predmetoch a smeroch
Vytvoriť aspoň 13 motivačných videí, ktoré budú motivovať žiakov základných škôl pokračovať v štúdiu na SOŠ a študentov SOŠ vo vzdelávaní v prírodovedných a technických smeroch a predstaviť ich žiakom, učiteľom a ich rodičom.

Bližšie informácie získate na:  http://www.digitalnevzdelavanie.sk/