Šach

O putovný pohár kniežaťa Pribinu

Dňa 22.3.2017 sa v priestoroch hotela Zobor v Nitre, uskutočnil 3.ročník šachového turnaja:" O putovný pohár kniežaťa Pribinu". Turnaja sa zúčastnilo celkovo 78 detí, žiakov ZŠ a OG. Prišli žiaci z Nitry, Martina, Bratislavy, Hurbanova a Modranky. Súťažilo sa nielen o celkové víťazstvo a hlavnú cenu: "Putovný pohár kniežaťa Pribinu", ale aj o víťazstvo v jednotlivých kategóriách chlapcov do 8, 11 a 14 rokov a kategóriách dievčat do 8, 11 a 14 rokov.

1.miesto obsadil Gregor Tibor Žáčik z Bratislavy, 2.miesto Linda Vojtková z Modranky a 3.miesto Mária Kovaříková z Hurbanova.

Žiaci našej školy sa v silnej konkurencii vôbec nedali zahanbiť a v kat. dievčat do 14 rokov si 2.miesto vybojovala Miroslava Zúdorová zo 7.A  a 3.miesto Paulína Motyčiaková z 5.C .
V kat. chlapcov do 8 rokov 2.miesto získal Patrik Gašpar z 1.B.
V celkovom poradí sa najlepšie umiestnili Tomáš Motyčiak (11.), Samuel Piroška (12.),Tomáš Tóth (13.), Martin Benko(17.)

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým ostatným ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu školy. Sme radi, že aj na našej škole nám rastie generácia šikovných šachistov.

-ap-