Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám

Výsledky Dokumenty Pozvánka Hodnotiaca správa za CvČ Poďakovanie škole Nábor žiakov na volejbal CVČ

Foto z Medzinárodného turnaja žiakov

Výsledky práce volejbalového družstva CVČ pri ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre v spolupráci s VK Ekonóm SPU Nitra.

ZŠ kniežaťa Pribinu už dlhodobo spolupracuje s VK Ekonóm SPU Nitra, v škole vychovávame  mládežnícke talenty – mladých volejbalistov, ktorí po ukončení základnej školy pokračujú v štúdiu na rôznych stredných školách a zároveň reprezentujú mesto Nitra vo volejbale v kategóriách kadet, junior a senior.

Naša škola a naši mladí volejbalisti dosiahli množstvo výborných umiestnení, či už v okresných, krajských a aj celoslovenských súťažiach. Za posledné roky volejbalisti našej školy pod vedením skúsených mládežníckych trénerov Mgr. Márie Andovej, Ing. Róberta Andu dosiahli pozoruhodné výsledky.

V súčasnosti žiaci pracujú pod vedením trénera Mgr. Lubomíra Pašku a prípravka pod dohľadom skúsených trénerov  Daniela Oravca a Mgr. Daniela Mikušoviča. Volejbalový krúžok na škole vedie aj učiteľka telesnej výchovy Mgr. Lenka Hradecká.

Za posledné 4 roky sme dosiahli vynikajúce úspechy:

3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v sezóne 2010/11,  2.miesto na Majstrovstvách SR základných škôl v roku 2012/13, 3 krát sme sa stali víťazmi Oblastnej súťaže Nitrianskeho, Bratislavského a Trenčianskeho kraja a raz sme obsadili 3. miesto.

V Slovenskom pohári sme obsadili 1. miesto, dvakrát 2. miesto a raz 3.miesto.

Každoročne na začiatku volejbalovej sezóny organizujeme medzinárodný turnaj žiakov "O Pribinov pohár - memoriál Štefana Szalaya", ktorého sa zúčastňujú nielen družstvá z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. Počas posledných rokov sme vždy v silnej konkurencii obsadili medailové umiestnenia. Volejbalisti sa zúčastňujú mnohých turnajov na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Pozoruhodnými výsledkami sú 1.miesto na medzinárodnom turnaji v Znojme v roku 2010,  trikrát sme sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Prahe (v rokoch 2010, 2011, 2012)  kde sme v roku 2012 v náročnej medzinárodnej konkurencii turnaj vyhrali.

Žiaci základnej školy v minulom školskom roku obsadili 1. miesto v MIDIMAXE žiakov. Postúpili sme na majstrovstvá kraja, kde obsadili taktiež 1. miesto a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, kde obsadili 2. miesto v sezóne 2011/12.  Družstvo žiakov v súťaži základných škôl  obsadilo 2. miesto, v školskom roku 2012/13  sa stali víťazmi.

Naši športovci  sú aj členmi volejbalového družstva kadetov.  V posledných rokoch obsadili 1. a 2. miesto vo svojej kategórii a dvakrát boli majstrami Slovenska  (v rokoch 2009/10   a 2011/12)  a raz obsadili 3.miesto v sezóne 2010/11.

Mnohí hráči reprezentujú aj naše extraligové družstvo mužov v najvyššej celoslovenskej súťaži seniorov. Viacerí hráči sa uplatnili v mládežníckych reprezentačných družstvách Slovenska a tým reprezentujú VK Ekonóm SPU Nitra ale aj ZŠ Kniežaťa Pribinu.

Veríme, že základná škola bude môcť aj naďalej vytvárať dobré podmienky prostredníctvom CVČ, aby tak mohla vychovávať čo najlepších športovcov,  ktorí nás budú reprezentovať nielen ako hráči Nitry, ale aj na medzinárodných podujatiach, ako reprezentanti Slovenska.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milé prekvapenie zažili žiaci 3. A triedy, keď ich v pondelok 11. apríla navštívila trojica hráčov mužského tímu VK Bystrina. Hráči  priniesli žiakom sladké prekvapenie a do školskej vitrínky tréningové tričko Slovenského pohára s podpismi hráčov, trénera a vedenia klubu. Žiaci pripravili k príležitosti Slovenského pohára kresby na tému "Volejbal vo farbách" a klub v zastúpení spomínanej trojky sa im za to prišiel takýmto spôsobom poďakovať. Hráči všetkých žiakov pozvali  na 3.semifinálový zápas proti Košiciam, ktorý  sa konal 13.4.2016. Stretnutie s hráčmi bolo pre žiakov veľkou odmenou za ich vynaloženú snahu.