Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám

Educate Slovakia 5 – 9. februára 2018

V dňoch 5 – 9. februára 2018 sa naša škola zapojila do projektu Educate Slovakia, v spolupráci s organizáciou AIESEC.  Školu navštívili 3 zahraniční študenti: Breno Izidoro Domingos z Brazílie, Larissa Barbosa Marques z Brazílie a Kuttubaev Samat Shumkarbekovich z Kyrgyzstanu.

Ich prítomnosť na škole bola veľkým prínosom a originálnym spestrením hodín anglického jazyka. Žiaci dostali možnosť  overiť si svoju úroveň angličtiny v praxi, obohatiť a zdokonaliť svoje komunikačné zručnosti, vyskúšať si využívanie anglického jazyka v reálnom živote, v prirodzenej komunikácii.

Projekt tiež znamenal pre žiakov rozšírenie vedomostí z viacerých iných predmetov – geografie, histórie, biológie, a z hľadiska multikultúrnej výchovy im poskytol všeobecný prehľad o kultúre, školstve, športe, gastronómii, národných zvykoch a tradíciách a spôsobe živote obyvateľov jednotlivých krajín. To všetko prostredníctvom zaujímavých a pútavých  multimediálnych prezentácií a rôznych interaktívnych aktivít.

Výučba prebiehala počas celého týždňa na hodinách anglického jazyka. Do projektu boli zapojení žiaci ročníkov 6. – 9. a vyučujúci ANJ, ktorým sa naskytla výnimočná príležitosť vidieť svojich žiakov v reálnych komunikačných situáciách, čo neraz odhalilo, že aj inak slabší žiaci sa dokážu zapojiť a pohotovo sa vynájsť pri dorozumievaní sa s cudzincami.

Na všetkých hodinách vládla veľmi príjemná priateľská atmosféra.  Stážisti boli veľmi milí, ústretoví, dokázali zvoliť vhodný prístup k žiakom a zaujať ich. Boli vždy veľmi dobre a zodpovedne pripravení, ale v prípade potreby dokázali improvizovať a flexibilne sa prispôsobiť novovzniknutej situácii.

Ich pôsobenie na škole, ako aj celý projekt hodnotíme veľmi kladne. Mnohým žiakom to pomohlo uvedomiť si dôležitosť ovládania cudzích jazykov a bolo to pre nich pozitívnou motiváciou.

Veríme, že sa nám v budúcnosti podarí účasť v podobnom projekte zopakovať.

PaedDr. Katarína Benciová, vedúca PK CJ