Záverečné hodnotenie

Základná škola kniežaťa Pribinu, A. Šulgana 1, 949 01 Nitra

V dňoch 20. – 24. januára 2014 sa naša škola zapojila do projektu Educate Slovakia.  Školu navštívili 4 zahraničné študentky: Nilay Caliskan z Turecka, Adinda M P Fermana z Indonézie, Catherina Yu z Číny a Mariana de Arruda Miranda z Brazílie.

Ich prítomnosť na škole bola veľkým prínosom a originálnym spestrením hodín anglického jazyka. Žiaci dostali možnosť  overiť si svoju úroveň angličtiny v praxi, obohatiť a zdokonaliť svoje komunikačné zručnosti, vyskúšať si využívanie anglického jazyka v reálnom živote, v prirodzenej komunikácii.

Projekt tiež znamenal pre žiakov rozšírenie vedomostí z viacerých iných predmetov – geografie, histórie, biológie, a z hľadiska multikultúrnej výchovy im poskytol všeobecný prehľad o kultúre, školstve, športe, gastronómii, národných zvykoch a tradíciách a spôsobe živote obyvateľov jednotlivých krajín. To všetko prostredníctvom zaujímavých a pútavých  multimediálnych prezentácií.

Výučba prebiehala počas celého týždňa na hodinách anglického jazyka. Do projektu boli zapojení žiaci ročníkov 6. – 9. a vyučujúci ANJ.

Na všetkých hodinách vládla veľmi príjemná priateľská atmosféra.  Stážistky boli veľmi milé, ústretové, dokázali zvoliť vhodný prístup k žiakom a zaujať ich. Boli vždy veľmi dobre a zodpovedne pripravené, ale v prípade potreby dokázali improvizovať a flexibilne sa prispôsobiť novovzniknutej situácii.

Ich pôsobenie na škole, ako aj celý projekt hodnotíme veľmi kladne. Mnohým žiakom to pomohlo uvedomiť si dôležitosť ovládania cudzích jazykov a bolo to pre nich pozitívnou motiváciou.

Veríme, že sa nám v budúcnosti podarí účasť v podobnom projekte zopakovať.

PaedDr. Katarína Benciová, vedúca PK CJ