Základná škola kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, 949 01 Nitra

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

Krúžok Viac ako peniaze s Internetom

Názory žiakov o besede s p. Ing. Lastičom - riad. pobočky Tatrabanky v OC Mlyny v Nitre.

Bol to celkom obyčajný deň. Po vyučovaní sme mali ako každý utorok krúžok Viac ako peniaze s internetom. Keď sme vošli do učebne informatickej výchovy, príjemne nás prekvapilo zistenie, že budeme mať besedu. Všetky sme s napätím a veľkým očakávaním kŕčovito sedeli na stoličkách. A veru, bolo na čo sa tešiť! Pán Lastič nám zaujímavo rozprával o modernom bankovníctve. Napríklad: Vedeli ste, aký je rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou? Niečo sme vedeli, avšak iba matne. Kreditná karta je embossovaná. Tieto vypuklé písmenká vám umožnia vybrať si peniaze v zahraničí v banke, keď nemáte k dispozícii bankomat.

Alebo Viamo? Viamo môžete použiť, keď neviete číslo účtu osoby, ktorej chcete peniaze poslať. Stačí mať v mobile jej telefónne číslo. Nastavíte sumu, ktorú chcete poslať, a osoba si peniaze môže prevziať na stránke Tatra banky. Ak si ju do týždňa neprevezme, peniaze sa vám vrátia späť.

Dozvedeli sme sa mnoho, mnoho nového a na konci tejto príjemnej udalosti dostali najaktívnejšie žiačky drobné darčekové predmety. Keď sme z učebne vychádzali, bolo nám trochu smutno, že to tak rýchlo prebehlo. Ale, veď viete, najlepšie udalosti prebehnú najrýchlejšie...

Laura Bataljaku, 7.A

´

Besedu sme mali 6.12.2016. Pán Lastič je riaditeľom Tatra Banky v OC Mlynoch. Veľmi sa mi to páčilo bolo to náučné a zaujímavé. Na začiatku sme dostali čokolády Merci. Hovoril nám o banke ako sa zakladá účet čo robia pre svojich zákazníkov. Aké robia výhody pre zákazníkov no vlastne robia pôžičku , pomôžu vám keď máte krízu peňazí, ukladajú vám peniaze na účet. Ale mňa najviac sa mi páčilo keď hovoril o kartách. Viete aký je rozdiel medzi kreditnou kartu a debetnou kartou? Debetná je len do bankomatu. A karta sa dá platiť tiež do bankomatu ale tato sa dá aj platiť bez bankomatu. Vysvetlím vám to vlastne keby ste boli v Egypte a nie je tam bankomat tak zájdeme do banky a tam majú pristroj do ktorého dajú vašu kartu a ten pristroj vám to číslo účtu prekopírujú a dajú vám peniaze. Veľmi sa mi to páčilo a chcela by som si to zopakovať.

Terezka B. 7.A

Na náš krúžok viac ako peniaze s internetom zavítal pán Ing. Lastič ,  ktorý pracuje v Tatra banke. Keď nás prišiel navštíviť priniesol nám aj malinké sladké potešenie .Rozprával nám aj o tom ako sa delia banky ,aké sú zásady bánk, rozdiely medzi debetnou a kreditnou kartou a rozprával nám aj o internetových kartách v mobile a presúvaní peňazí cez mobil... Doniesol nám aj malé darčeky. Rada som počúvala človeka ,ktorý ma veľa naučil a vysvetlil a aj potešil .Teším sa keď zase príde.

Alžbeta Kristiníková  7.A 

ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre

 

Na besede sme sa dozvedeli všelijaké zaujímavosti. Napr. : ako používať mobilnú aplikáciu Tatra Banky ,  ako využívať účet čo najvýhodnejšie  a bankomatové karty  . Beseda bola zaujímavá a plná informácii, ktoré nám pomôžu v budúcnosti.

- S -