Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám

Biely TULIPÁN 2017 Biely tulipán 2016 28.6.2016 - VYHODNOCOVACIA SPRÁVA - EMPATHY BLACK BOX Bratislava 3.12. 2015 - Priateľské stretnutie partnerov a spoluorganizátorov Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 3.12. 2015 – „Tulipánové popoludnie“ 29.9.2015 Darujem ti tulipán - "Empathy Black Box" 28.9.2015 – ČIERNY/ BIELY SVET – prednáška a projekcia 25. 9. 2015 – SEPTEMBROVÝ TULIPÁN – Divadelná Nitra Projekt Darujem ti tulipán Darujem Ti tulipán január 2015 16.5. – 17.5. – Májový tulipán Darujem Ti tulipán 2014 JÚNOVÝ TULIPÁN 2014 Tuplipán pre deti z Iraku

25. 9. 2015 – SEPTEMBROVÝ TULIPÁN – Divadelná Nitra

V pripravenej synagóge v Nitre nás v piatok čakali naši kamaráti z Bratislavy, naša milá pani Elenka s jej psíkom Sonynkou, mnohí dobrovoľníci ochotní pomáhať a zaujímavý program.  V príjemnej atmosfére synagógy sme maľovali  „ svoj sen“ bielo – čierny motív.

Počasie nám veľmi neprialo, preto sme  GRAFITTI JAM nedokončili.  Čakal na nás aj Thierry, s ktorým sme si zabubnovali a zakričali jeho známe – kikiríkí. V teple kaviarne sme si dali zmrzlinu, niektorí horúcu čokoládu.  Mali sme tak dosť času na rozhovor a utužovanie vzájomných vzťahov. S prísľubom decembrového stretnutia sme sa rozišli.

Súčasťou sprievodných akcií festivalu Divadelná Nitra bol  aj tento rok projekt Darujem ti tulipán, ktorého súčasťou je aj naša škola. Na festivale mal  niekoľko sprievodných aktivít. Pred Divadlom Andreja Bagara (DAB) stojí čierna kocka "Empathy Black Box", ktorá ponúka priestor, v ktorom si ľudia vyskúšajú  bežné ráno nevidiaceho. Výstava Umenie nevidiacich detí inštalovaná pred Štúdiom DAB predstavuje sošky  našich nevidiacich kamarátov z Bratislavy. Prednáška Čierny/biely svet zasa zhrnie deväťročnú existenciu projektu, práce detí a predstaví tiež metodiku vedenia tvorivých workshopov, ktoré sa konajú celoročne v projekte Darujem ti tulipán zriadenom Asociáciou Divadelná Nitra.

Do galérie 25. 9. 2015 – SEPTEMBROVÝ TULIPÁN – Divadelná Nitra boli pridané fotografie.

- I. Poliaková -