Biely TULIPÁN 2017 Biely tulipán 2016 28.6.2016 - VYHODNOCOVACIA SPRÁVA - EMPATHY BLACK BOX Bratislava 3.12. 2015 - Priateľské stretnutie partnerov a spoluorganizátorov Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 3.12. 2015 – „Tulipánové popoludnie“ 29.9.2015 Darujem ti tulipán - "Empathy Black Box" 28.9.2015 – ČIERNY/ BIELY SVET – prednáška a projekcia 25. 9. 2015 – SEPTEMBROVÝ TULIPÁN – Divadelná Nitra Projekt Darujem ti tulipán Darujem Ti tulipán január 2015 16.5. – 17.5. – Májový tulipán Darujem Ti tulipán 2014 JÚNOVÝ TULIPÁN 2014 Tuplipán pre deti z Iraku

Biely tulipán 2016

Biely tulipán  - 6.12.2016

Predvianočné podujatie projektu Darujem ti tulipán – spoločný výtvarný workshop detí z našej  3.C triedy, irackých detí z Nitry a zrakovo postihnutých detí z Bratislavy.

Aj túto zimu Asociácia Divadelná Nitra a projekt Darujem ti tulipán pripravili pre deti mikulášske stretnutie vo svojom Klube Darujem ti tulipán v Bratislave. Celodenný program sa začal návštevou Bratislavského hradu a živého betlehemu. V Klube Darujem ti tulipán sa deti zapojili do  výtvarného workshopu, kde pokračovali v kreslení nekonečného ornamentálneho pásu. Nekonečný pás začali naše deti maľovať minulý rok, ako pozdrav svojim bratislavským kamarátom. Znovu vznikli čarovné maľby. Okrem výtvarného workschopu si deti vyskúšali chôdzu nevidiaceho dieťaťa a  zahrali sa s ich hračkami. Mali možnosť vidieť  domácu úlohu ich kamarátky Moniky v brailovom písme.  Podvečer sa vo veľkej spoločenskej sále  zišli všetky deti na spoločnej diskotéke. Deti sa spolu zabávali, tancovali, vznikli nové priateľstvá. Na záver zavítal Mikuláš s anjelmi a čertom. Pod taktovkou pani Elenky Károvej všetky deti   spoločne zaspievali pesničku Tichá noc, za čo  dostali  sladké balíčky.

V duchu tejto príjemnej atmosféry vznikli znovu nové priateľstvá, ktoré dávajú jasne najavo spolupatričnosť, integráciu a empatiu medzi týmito zúčastnenými deťmi.

-pol-

Stretnutie s partnermi festivalu

V stredu 30. novembra 2016 sa v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre uskutočnilo priateľské stretnutie partnerov, spoluorganizátorov a spolupracovníkov Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2016 so zástupcami festivalu. Stretnutie spojené s videoprezentáciou, koncertom a pohostením bolo poďakovaním  za spoluprácu na festivale a jeho podporu. Spomínalo sa na jubilejný 25. ročník, ale i na celé štvrťstoročie existencie festivalu Divadelná Nitra. Súčasťou pohostenia bola čaša vína aj tradičná kapustnica a delikatesy z dielne členov štábu Divadelnej Nitry, večerom sprevádzala hudobná skupina be.Well. Na záver stretnutia dostali hostia tlačené a elektronické materiály s dokumentáciou spolupráce s festivalom a malý darček ako poďakovanie za doterajšiu spoluprácu. Takmer 60 hostí, ktorí stretnutie poctili svojou účasťou, je prísľubom, že partnerstvá s festivalom budú rovnako intenzívne a vzájomne prospešne pokračovať aj v nastávajúcom roku 2017. Ďakujeme aj Vám všetkým za spoluprácu, podporu a návštevu aktivít Asociácie Divadelná Nitra v roku 2016!

Biely tulipán

Biely tulipán – celodenný integračný workshop pre zrakovo postihnuté deti z Bratislavy a vidiace deti z Nitry – je jedným z tradičných podujatí projektu Asociácie Divadelná Nitra Darujem ti tulipán. Konal sa na sv. Mikuláša v Bratislave. Deti z Nitry vrátane detí irackých azylantov pricestovali za svojimi zrakovo postihnutými kamarátmi. Po výlete na Bratislavský hrad sa všetky zišli v Klube Darujem ti tulipán na ZŠI pre slabozrakých a nevidiacich, učili sa mikulášske riekanky a Tichú noc, kreslili, hrali sa a bláznili na diskotéke. Bolo fascinujúce pozorovať iracké deti spievať Tichú noc, sledovať obdiv vidiacich detí, ktorým nevidiace čítali z úplne bieleho hárku papiera s neviditeľným Braillovým písmom, alebo naopak – vidieť iracké deti, ako vysvetľujú princíp čítania arabského písma. Nakoniec sa rozdávali aj mikulášske dobroty, a tak žiarivá pravá „slovenská“ celodenná rozprávka s Mikulášom, anjelmi a čertom, ktorú možno aj slovenské, no najmä iracké deti zažili po prvý raz, mala šťastný rozprávkový koniec. Za podiel na celom podujatí patrí vďaka ZŠI pre slabozrakých a nevidiacich, Bratislava, ZŠ kniežaťa Pribinu, Nitra a OZ Pokoj a dobro, Nitra.