Základná škola kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, 949 01 Nitra

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Odkazy pre žiakov Školská jedáleň Ochrana osobných údajov Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

 • HRAVÁ TECHNIKA

  Interaktívna výstava HRAVÁ TECHNIKA v OC MLYNY zaujala v máji 2018 aj žiakov našej školy. Asi 40 chlapcov v rámci hodín Techniky spolu s učiteľom I. Runákom si s chuťou vyskúšali 17 rôznych interaktívnych exponátov a tematických stanovíšť. Tak sa zábavnou formou zoznámili s modernými technológiami, rozvíjali svoju fantáziu a motorické zručnosti. U žiakov bodovali súboj mozgov, prírodné a erózne procesy cez rozšírenú realitu, detektor lži, najväčšia prepínačová kocka na svete, rýchlosť reakcie, priestorové kreslenie, meranie hluku - hlukomerom.

  -run-

 • Majstrovstvá okresu v hádzanej

  Dňa 20. 4. 2018 sa uskutočnili majstrovstvá okresu dievčat v hádzanej,kde sme obhajovali už po tretí raz prvenstvo. A  podarilo sa. Dievčatá odohrali 4 zápasy  a každý s víťazným koncom. Postúpili  sme na majstrovstvá kraja. Našu školu reprezentovali: Rebeka Bačinská, Ema Arpášová, Adriana Martišková, Liana Farská, Laura Benčíková, Natália Karasová, Jana Ondrušková, Michaela Serbáková a vynikajúca brankárka Eva Oscitá .          

  Chlapci sa tiež zúčastnili majstrovstiev okresu v hádzanej o deň skôr 19. 4. 2018. Bojovali,ale napokon to stačilo na 5. miesto. Našu školu reprezentovali: Oliver Bittarovský, Oliver Bóssi, Zenedean Bousenna, Martin Lajcha, Filip Lörinz, Jakub Miškolci, Martin Smutný, Adrián Bíro, Pavol Ďuračka, Dominik Bíllik.

  -Andy-

 • Majstrovstvá okresu v atletike

  Dňa 28. 5. 2018 sa na atletickom štadióne Stavbár Nitra uskutočnili majstrovstvá okresu v atletike, kde sme mali aj my zastúpenie. Najlepší výkon dosiahla A. Martišková v hode loptičkou a stala sa majsterkou okresu a postupuje na majstrovstvá kraja.

  Naše družstvo : J. Chodelka, M. Lajcha, D. Billík, O. Boosi, M. Nosianová, E. Oscitá, E. Arpášová, V. Gavalovičová, A. Martišková.

  -Andy-

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  V dňoch od 14. do 18. mája 2018 sme v škole zrealizovali zber papiera. Žiaci aj ich príbuzní sa aktívne zapojili a zozbieralo sa 29 449 kg papiera.

  Žiaci 1. stupňa boli, ako to býva zvykom, veľmi aktívni. Tí priniesli 21 146 kg papiera a žiaci druhého stupňa priniesli 8 203 kg. Trochu nám chýbala aktivita žiakov  9. ročníka, ktorí sa tento rok nezapojili. Má to však ospravedlnenie, pretože v  týždni keď sa konal zber, trápili sa na prijímacích pohovoroch.

  Deti sa snažili, dospelí pomáhali a všetci spolu sme svojou troškou prispeli k tomu, aby sme prírodu trochu ušetrili. Všetkým, ktorí sa zúčastnili ďakujeme.

   

         Najlepší jednotlivci:

            1. stupeň

  1.miesto: Korecová Ella       3.A   3850 kg

  2.miesto: Vaššová Ema        2.C   3790 kg

  3.miesto: Jóčik Jakub          1.C   1171 kg

   

             2. stupeň

  1.miesto: Slezáková   Nikola   8.B   870 kg

  2.miesto: Sklenár Martin         5.C   580 kg

  3.miesto: Kabátová Liana       7.B   500 kg

  Najlepšie triedy

  ( priemer na žiaka)

  1. stupeň

  1.miesto: 2.C   260,09 kg

  2.miesto: 3.A    227,11 kg

  3.miesto: 1.C   174,52 kg

  2. stupeň

  1.miesto: 5.C   87,4  kg

  2.miesto: 5.A   65,38 kg

  3.miesto: 7.B   48,33kg

   

                         

 • Rodinná olympiáda 2018

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pozývame Vás na 7. ročník Rodinnej olympiády ZŠ kniežaťa Pribinu, ktorá sa bude konať  19.5.2018 – v sobotu - v priestoroch základnej školy. Akcia sa tradične začne o 9,00 hod. hymnou a zapálením olympijského ohňa a bude ukončená asi o 12,00.

  Pozývame nielen rodičov, ale aj súrodencov žiakov, starých rodičov a všetkých priateľov školy.
  Stretneme sa vo vzájomných zápoleniach vo volejbale, futbale, šachu, stolnom tenise a rôznych iných disciplínach. Nemusíte však súťažiť, príďte sa len tak porozprávať s pedagógmi vašich detí, posedieť a oddýchnuť si v areáli školy.

  Občerstvenie bude v podobe vlastnoručne opečených špekačiek. Keďže tradične organizujeme súťaž o najlepší mamičkin koláčik, nebudú chýbať ani sladké dobroty a pre rodičov káva.
  Veríme, že aj počasie nám bude priať.

  Tešíme sa na Vás.

 • Rodinná olympiáda

  Dňa 19.5.2018 sa v priestoroch ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre konal už 7.ročník Rodinnej olympiády, ktorej cieľom je jednota, spolupráca, ale aj športové výkony rodičov, učiteľov a žiakov školy.

  Rodinná olympiáda začala zapálením olympijského ohňa a sľubom športovcov.

  Potom účastníci súťažili v rôznych disciplínach, ako napr.: futbal, volejbal, stolný tenis, šach, preteky na chodúloch a twisteroch. Na vnútornom dvore školy boli pripravené rôzne súťaže pre najmenšie deti ale aj maľovanie na tvár. V rámci Zdravej školy si deti pripravovali rôzne zeleninové chlebíky a s pomocou keramického krúžku si vytvorili darčeky z hliny. S veľkým záujmom sa stretla aj súťaž O najlepší mamičkin a oteckov koláčik, kde súťažilo 56 fantastických koláčov.

  Pre naše mestské deti je atraktívna aj možnosť pochutnať si na vlastnoručne opečených špekačkách a čajoch z bylinkovej školskej záhrady. Na záver boli ocenení víťazi čokoládovými medailami a cenami od sponzorov a rodičovského združenia. Rozišli sme sa s pocitom príjemne prežitého sobotňajšieho dopoludnia a tešíme sa už na ďalší ročník.

 • Bankomat nápadov

  Dňa 2. mája 2018 sa v Slovenskej sporiteľni v Bratislave uskutočnilo celoslovenské finále tejto súťaže. Cieľom súťaže bolo u žiakov prebudiť ich kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať samostatnú prácu a finančnú gramotnosť. Žiaci pracovali v dvojčlenných tímoch a snažili sa priniesť vlastné riešenie na tému FINANČNÝ PRODUKT A JEHO MARKETINGOVÁ KAMPAŇ. V silnej konkurencii žiaci Lukáš Šiška a Andrej Civáň svoju prácu Setka, vytvoreným modelom zariadenia a peknou prezentáciou obsadili v celoslovenskej kategórii ZŠ 4. - 6. miesto.

  Gratulujeme

  -run-

  foto

  o súťaži

 • 1. sväté prijímanie

  Sa uskutočnilo 6. mája 2018 vo farskom kostole navštívenia Panny Márie.

  - A. Kudlejová -

  Do galérie 1. sväté prijímanie boli pridané fotografie.

 • Song v speve v anglickom jazyku

  16.5. 2018 sa dievčatá zo 6.B zúčastnili súťaže Song v speve v anglickom jazyku. Simonka Dolníková spievala sólo, Adelka Lajchová, Eliška Kováčová, Sarah Chaudhary a Agátka Chovancová spievali ako kvartet. Technickú stránku vystúpenia  obstarala Jáná Bedevelszki.Dievčatá spievali krásne, intonačne čisto, s pekným výrazom, ale v silnej konkurencii boli speváčky, ktoré ich nakoniec prekonali. Nevadí. Na budúci rok sa do prípravy pustíme skôr a súťaže sa zúčastníme opäť.

  - Z. Bonyová -

 • Čítajte s nami

  Dňa 16. 5. sa v Krajskej knižnici Karola Kmeťka konalo vyhodnotenie 18. ročníka čitateľskej súťaže „Čítajte s nami.“ Tento školský rok bol úspešný pre deti z 2.C triedy, ktoré si spoločne „vyčítali“ 3. miesto v konkurencii 15 tried. Medailová čitateľka „Knihomilka“ Eliška Fufaľová prevzala od tety knihovníčky diplom a darčeky v podobe kníh a lízaniek. Obrovským prekvapením pre deti bolo pozvanie na divadelné predstavenie do Starého divadla. Naďalej prajeme deťom veľa pútavých a poučných zážitkov z prečítanej literatúry.

  - Ľ. Húsková -

 • Gratulujeme víťazom - Mením svoje mesto

  Vážení priaznivci našej školy, v kategórii Verejné priestory ste podporili projekt, ktorým v areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu vybudujeme ukážkovú prírodnú záhradu. Všetkým hlasujúcim ďakujeme(:-).

   

  Názov projektu: Ukážková prírodná záhrada

  Popis: V areáli ZŠ Kniežaťa Pribinu bude vybudovaná  ukážková prírodná záhrada.

  Výška grantu: 4 129,00 €

  Počet hlasov: 886 

  http://mmm.nitrasmart.sk/kategorie/verejne-priestory

  -run-

 • Slávik Slovenska

  Dňa 10.mája sa CVČ Domino konalo obvodné kolo sútaže Slávik Slovenska.

  Zúčastnili sa jej dve naše žiačky: Adelka Lajchová spievala a Eliška Kováčová ju sprevádzala na zobcovej flaute. V silnej konkurencii síce neobsadili popredné umiestnenie, ale so cťou reprezentovali našu školu. Dievčatá svojím vystúpením prispeli k príjemnej atmosfére podujatia. Všetci sme boli nadšení, že slovenská ľudová pieseň stále žije a mladí ľudia sa jej radi venujú. Odchádzali sme s pocitom bohatého umeleckého zážitku. 

  -Z. Bonyová-

 • Testovanie 9

  V školskom roku 2017/2018 sa riadny termín Testovania 9-2018 uskutočnil 21. marca 2018. Žiaci dosiahli veľmi dobý výsledok.

   

 • Zber papiera

  Oznam

  Od 14. mája do 18. mája 2018

  sa  na našej škole opäť uskutoční

  zber papiera.

  Papier môžete priniesť v čase:

  Ráno  od 7,00 do 7,55

  a

  popoludní od 12,00 do 16,00.

  Prosíme, dodržiavajte termíny odberu.

  Prosíme, papier noste pevne zviazaný do balíkov, aby sa nerozpadával. Kartóny treba viazať oddelene.

  Obraciame sa na Vás - žiakov,  rodičov, starých rodičov, aby ste sa zapojili a pomohli tak životnému prostrediu, od ktorého sme závislí. Papier je surovina, ktorú je možné opätovne spracovať  a premeniť na nové výrobky. Zabránite zbytočnému vyrubovaniu stromov.

  Viete že:  - jeden buk vysoký 25 m vyprodukuje za 1 hodinu 1,7 kg

  kyslíka, čo je množstvo, ktoré človek spotrebuje za 3 dni

  Konajme uvážlivo, myslime ekologicky, lebo:

  - auto spotrebuje na 1 000 km jazdy  toľko kyslíka, ako dospelý  človek

  za celý rok !

                 - lietadlo letom z Paríža do New Yorku spotrebuje toľko kyslíka, koľko vyprodukuje les s rozlohou 30 ha  za 1 deň  !

  Pomôžme lesom, pomôžeme ľudstvu.

 • Turnaj v bedmintone

  Dňa 3.5.2018 sa konal školský turnaj  v bedmintone pre deti ZŠ  2.stupňa v Nitre. Prvého ročníka školského turnaja sa zúčastnilo 23 detí zo 6 ZŠ.

  Na stupňoch víťazov sa umiestnili nasledovní súťažiaci:

  1. miesto chlapci: Kevin Kollár, 9. ročník,         ZŠ Tulipánova

  2. miesto chlapci: Alex Neuman, 6. ročník,      ZŠ Fatranská 

  3. miesto chlapci: Daniel Hrušovský, 8.ročník  ZŠ Fatranská 

  1. miesto dievčatá: Michaela Serbáková 8. ročník, ZŠ kniežaťa Pribinu

  2. miesto dievčatá: Simona Jarušková 5.ročník,       ZŠ Topoľová

  3. miesto dievčatá: Sofia Hlavatá, 8.ročník,              ZŠ sv. Marka

  Miške veľká gratulácia za predvedený výkon.

  -MIK-

 • Okresné kolo MO

  Dňa 17.4. 2018 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola 67. ročníka Matematickej olympiády - kategórie Z6-Z8 v okrese Nitra. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradila Jáná Bedevelszki zo 6.B.

  Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za účasť aj ostatným reprezentantom školy : Lukášovi Bízikovi zo 6.B, Viki Šrankovej a Matúšovi Vlčekovi zo 7.A, a Nicol Zelinkovej z 8.B.

  - M. Kijácová -

 • MIDI TURNAJ PÚCHOV A

  V nedeľu 15. 4. mladší žiaci odohrali svoj predposledný zápas nadstavbovej časti, ktorý sa konal opäť v Púchove. MIDI-káči si opäť zmerali sily s Púchovom A a B, s ktorými po skvelej hre podľahli 2:0, no proti Komárnu odohrali svoj doteraz najlepší zápas a vyhrali obidva sety. Zatiaľ sa držíme na 3. mieste v tabuľke, čo ale v tomto prípade znamená, že máme šancu postúpiť na Majstrovstvá SR, keďže pravidlá nedovoľujú aby postúpili dva tímy z toho istého klubu.

  Rozhodujúci turnaj nás čaká 6. mája v Komárne.

  Zostava: Adam Drlík (C), Martin Kajan, Andrej Mika, Adam Sedlár

  Výsledky:

  Púchov A – Nitra A 2:0 (21, 13)

  Nitra A – Púchov B 0:2 (-15, -15)

  Komárno A – Nitra A 0:2 (-8, -15)

   

  Ľubica Kráľová, trénerka

   

 • Prosíme Vás hlasujte - Ukážková prírodná záhrada

  Vážení priaznivci našej školy,

  prosíme vás, aby ste hlasovali za projekt ZŠ kniežaťa Pribinu, ktorý sa týka úpravy areálu školy. Stačí hlasovať a potom potvrdiť na svojom maily.

  Prosím aj o preposlanie vašim priateľom, známym, rodine,... atď, aby sme mali čo najväčšiu šancu uspieť.

  Nižšie je link, kde je projekt popísaný .

  Ďakujeme.

   

  http://mmm.nitrasmart.sk/projekty/ukazkova-prirodna-zahrada

 • Projekt - Zdravá škola

  Stredná zdravotnícka škola v spolupráci s našou základnou školou pripravila zaujímavé pondelky pre všetkých žiakov 1. - 4. ročníka našej školy, ktorí sa stretávali so žiakmi zdrav. školy a spoločne sa učili, ako poskytnúť prvú pomoc. Všetky poznatky využili 23.apríla na súťaži, kde si 36 detí overilo, kto z nich je najšikovnejší v poskytovaní prvej pomoci. 

  Poradie:

  1. mieste sa žiaci 3.B triedy      

  2. miesto  získali žiaci 2.C triedy  

  3. miesto obsadili žiaci 2.B.

  Všetkým deťom blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v podobných súťažiach

  - Homolová, Báreková -

 • IQ olympiáda
  Odváž sa používať vlastný rozum.Immanuel Kant
  
  
  Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu 
  podľa jej schopnosti vyliezť na strom, 
  bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.
  Albert Einstein

  IQ olympiáda je určená pre všetkých žiakov 5. - 9. ročníka ZŠ, resp. primy až kvarty osemročných gymnázií. Nepreveruje "naučené" vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať.

  Celkom sa v kategórii Kategória B do súťaže zapojilo 11 170 riešiteľov. V našej škole sa súťaže zúčastnilo 61 žiakov.

  Najúspešnejší žiaci sú:

  Kategória B

  1.   Drlík, Adam, 5.A, 98.84   regionálny finalista

  2.   Andrejiová, Katarína,  6.A   95.55

  3.   Bačinska, Rebeka,  9.A    94.03

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a Adamovi Drlíkovi za POSTUP DO REGIONÁLNEHO KOLA

strana: