Základná škola kniežaťa Pribinu, NITRA

Novinky Zmluvy, faktúry Základné informácie Projekty Školský klub detí Rada školy Pre rodičov Pre žiakov Žiacky parlament Školská jedáleň Kontakt Napíšte nám
 

Navigácia

 • Majstrovstvá okresu vo volejbale žiakov

  Dňa 17.1.2018 sa uskutočnili majstrovstvá okresu vo volejbale žiakov základných škôl a OG v šk.r. 2017/2018. Majstrovstiev okresu sa zúčastnilo 7 družstiev. Hralo sa v 2 skupinách na ZŠ Kniežaťa Pribinu a na ZŠ Śkultétyho. Vo finále, sa stretli víťazi skupín. ZŚ Kniežaťa Pribinu vyhrala 2:0  nad ZŠ Vinodol a postupuje na majstrovstvá kraja. Súboj o tretie miesto odohrali družstvá, ktoré skončili v skupinách na 2. mieste. ZŠ Škultétyho prehrala so ZŠ Fatranská 0:2. Našim žiakom gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov. 

  - I. Valent-

 • Teplákový deň

  Dňa 17.januára  2018 sa aj na našej škole konal v rámci projektu Hrdá škola “Teplákový deň“.

  Väčšina žiakov, ale aj pedagógov prišla v tento deň vo svojich obľúbených teplákoch.

  Na 1.stupni zvíťazila 3.B trieda a na 2.stupni 6.B trieda.

  Víťazom tejto súťaže blahoželáme a sladká odmena ich očakáva:)

  Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšiu podobnú akciu.

  -BEN-

 • Novoročný turnaj v stolnom tenise

  Dňa 16.1.2018 sa v CVČ Domino uskutočnil  Novoročný turnaj v stolnom tenise neregistrovaných hráčov na ktorom sa zúčastnili žiaci zo stolnotenisového krúžku z nášho CVČ. Boli dve kategórie dievčat a chlapcov 1. -5. ročník a 6. - 9. ročník.

  V mladšej kategórii na druhom mieste skončil Filip Bodka a Andrej Filo skončil na piatom mieste. V staršej kategórii obsadili dievčatá prvé tri miesta.

  1. miesto Sabína Berkyová, 2.miesto Lenka Majzlová a 3. miesto Veronika Poliaková.

 • Pridajte sa, hlasujte a pomôžte vyhrať ihrisko
 • Spomíname na našu kolegyňu

  V piatok sme sa rozlúčili s našou kolegyňou Luciou Tóthovou. Boli sme súčasťou jej mladého života tri roky a veľmi ťažko sme sa s ňou lúčili. Úprimnú sústrasť rodine a predovšetkým manželovi a malej Johanke. Česť jej pamiatke!

   

 • Vianočný bazár 2017

  Do galérie Vianočný bazár 2017 boli pridané fotografie.

 • Charitatívna zbierka - Vianočný bazár a Dobrý anjel

   

  Dňa 14.12.2018 sme v priestoroch našej škole uskutočnili charitatívnu predajnú výstavu prác našich detí a pedagógovia školy navarili punč a napiekli medovníky. Sumu 400 €  sme venovali neziskovej nadácii Dobrý anjel. Príbehy detí, ktorým sme pomohli, nás dojali a preto vám ich preposielame. Zároveň ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa o túto krásnu akciu pričinili. Verím, že aj v ďalšom roku otvoríme svoje srdcia a prostredníctvom darcov pomôžeme rodinám, ktorí to súrne potrebujú.

  Ich príbehy vám prinášame dolu v texte:

  Renáta

  Pacient: Ema Elena

  Pani Renáta má 41 rokov, je vydatá, má štyri deti, tri z nich vo veku 20, 17 a 6 rokov ešte nezaopatrené. Okrem nich sa pani Renáta s manželom starajú o ročnú vnučku Emu Elenu, ktorú im súd zveril do náhradnej osobnej starostlivosti, nakoľko sa o ňu jej rodičia okrem toho, že jej veľmi ublížili, nestarajú a nejavia o ňu žiaden záujem. Emka je v dôsledku krutej skutočnosti zdravotne postihnutá, prekonala krvácanie do mozgu, má za sebou tri operácie, bol jej diagnostikovaný hydrocefalus (vodnatieľka mozgu), detská mozgová obrna a hydrocefalus a epilepsia.

  Eva

  Pacient: Fabián

  Pani Eva má 44 rokov, žije toho času s druhom, má ešte  tri nezaopatrené deti, z nich dve osemročný Fabián a jedenásťročný Rastislav sú zdravotne ťažko postihnutí. Obaja trpia ťažkou formou detskej mozgovej obrny. Sú ležiaci, nedokážu sa dokonca prevrátiť z chrbta na brucho, nedvíhajú hlavu. Ich stav i vyžaduje odbornú, nepretržitú 24-hodinovú opateru. Fabiánovi bolo potvrdene neurodegeneratívne ochorenie a psychomotorickú retardáciu. Rastislav je aj nevidiaci.

  Júlia

  Pacient: Tomáš

  Pani Júlia má 42 rokov, je vydatá a spolu s manželom majú dve deti, z toho jedno je ešte nezaopatrené. Štrnásťročný Tomáško sa narodil zdravotne ťažko postihnutý, s diagnózou detská mozgová obrna, ťažká spastická kvadruparéza – teda postihnuté má všetky štyri končatiny, mentálna retardácia a epilepsia.

  Eva

  Pacient: Rastislav

  Pani Eva má 44 rokov, žije toho času s druhom, má ešte  tri nezaopatrené deti, z nich dve osemročný Fabián a jedenásťročný Rastislav sú zdravotne ťažko postihnutí. Obaja trpia ťažkou formou detskej mozgovej obrny. Sú ležiaci, nedokážu sa dokonca prevrátiť z chrbta na brucho, nedvíhajú hlavu. Ich stav i vyžaduje odbornú, nepretržitú 24-hodinovú opateru.

  Fotografie v galérii: http://zspribinunr.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=608

 • Finančná gramotnosť hravo.

  Finančná sloboda

  OVB Allfinanz Slovensko pripravilo exkluzívne pre slovenský finančný trh stolovú spoločenskú hru na zlepšovanie finančnej gramotnosti. V rámci krúžku Praktické financie a technika sme oslovili certifikovaného lektora pána Mária Galabu a dohodli termín prvého stretnutia - 21. decembra 2017. Začali sme o 13 hod. a skončili po 16 hod. Žiaci pri hre ani nezbadali ako ten čas letí. Počas hry pán Galaba sa so žiakmi staral o finančné plánovanie fiktívnej rodiny. Každý dostal do opatery manželský pár vo veku 30 rokov a prechádzal s nimi 30 rokov ich života. Žiaci uzatvárali finančné produkty a čelili rôznym nástrahám života. Pán Galaba im radil v množstve finančných príležitostí, či a ako ich majú využiť.  Produkty v hre mali veľa vlastností reálnych produktov, preto sa pri rozhodovaní vychádza z reálneho sveta a podmienok. Účelom hry bolo splniť všetky ciele rodiny a to sú:  1. vlastná nehnuteľnosť na bývanie  2. veľký cieľ rodiny (napr. vzdelanie detí, dovolenka, chata…)  3. cieľ najväčší a hlavný – finančná nezávislosť aspoň vo veku 60 rokov rodičov. Svojou prítomnosťou pán Mada a pani Farkašová - zast. riaditeľky školy, podporili aktivitu žiakov vo finančnom vzdelávaní. V januári plánujeme ešte jedno stretnutie s ťažím levelom hry - poistenie jednotlivcov a rodiny.....

  Hru najlepšie zvládol Michal Ján Kytlic a popri nových finančných vedomostiach získal usb nabíjačku.

  https://www.financnagramotnost.sk/#lektori

  https://www.financnagramotnost.sk/#financna-sloboda

  V plnom zápale hry....https://1drv.ms/v/s!ApYc2PVP8UBviRDyGkhFKn14ufDh

  -run-

 • Poďakovanie a vinš...
 • 80.výročie - akadémia

  Do galérie 80.výročie - akadémia boli pridané fotografie.

 • Záchrana som ja

  Projekt prvej pomoci „ZÁCHRANA SOM JA“ zavítal do našej školy vďaka 2.A, ktorí napísali svoje príbehy podľa indícií a p.učiteľke Richterovej, ktorá ich do súťaže prihlásila.

  Cieľom projektu je hravou formou vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl - vzdelávať žiakov v oblasti prvej pomoci, záchrany života a prevencie pred úrazmi. Uvedomujeme si, aké dôležité je v rámci vzdelávacieho procesu odovzdávať našim žiakom nové poznatky z rôznych oblastí.

  V rámci neho vytvárame v škole také prostredie, v ktorom sa deti budú cítiť bezpečne a sebaistoa zároveň šírime osvetu v oblasti prvej pomoci, záchrany života a prevencie pred úrazmi.

  Vďaka umiestneniu v súťaži sme získali:

  • 1 x AED – automatický externý defibrilátor pre školu
  • 1 x Akreditovaný kurz prvej pomoci pre pedagogický zbor
  • 1x Zážitkový kurz prvej pomoci so záchranármi a sanitkou

  Viac na : www.zachranasomja.sk

  Fotoalbum: http://zspribinunr.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=599

 • Biely tulipán

  Celodenný integračný workshop pre zrakovo postihnuté deti z Bratislavy, detí zo ZŠ kniežaťa Pribinu a detí irackých azylantov – je jedným z tradičných podujatí projektu Asociácie Divadelná Nitra Darujem ti tulipán.

  Deti z Nitry pricestovali za svojimi zrakovo postihnutými kamarátmi, aby sa stretli v Klube Darujem ti tulipán na ZŠI v Bratislave. Nielen tvorivá atmosféra, ale aj duch priateľstva sa podpísali na úžasnej atmosfére, v ktorej privítali exotického Mikuláša. Deti si zaspievali, zabubnovali, iracké deti nám zaspievali svoje vianočné pesničky. Zahanbiť sa nedali ani naše deti zo 4.C triedy. Okrem Mikuláša sme privítali aj pani Darinku Károvú, riaditeľku medzinárodného festivalu Divadelná Nitra a pracovníkov spoločnosti Deloitte Slovensko. Naši  štvrtáci odovzdali pre pani  Elenku Károvú darček od našej pani riaditeľky Mgr. I. Mikovej a svojim  kamarátom podarovali medovníkové srdiečka. Barborka zo 4.C triedy svojim kamarátom ponúkla sladkosti, ako meninové pohostenie. Celým dňom sa niesla predvianočná nálada a stretnutie ukončila pieseň Tichá noc, ktorá sa niesla celou školou.

   

  fotoalbum: http://zspribinunr.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=592

   

  -POL-

 • Šaliansky Maťko

  Dňa 12. decembra 2017 sa na našej škole stretli najšikovnejší recitátori z každej triedy v súťaži Šaliansky Maťko.

  Vypočuli sme si krásne slovenské povesti, ktoré rozprávajú o našich mestách, hradoch a zámkoch.

   

        1. kategória                                        2. kategória                                 3. kategória

  1. miesto: E. Fufaľová - 2.C           1. miesto: E. Tamašeková - 5.C             1. miesto: S. Dolníková - 6.B

  2. miesto: S. Šedá - 3.C                 2. miesto: B. Danieličová - 4.C              2. miesto: V. Ducsayová - 6.A

  2. miesto: L. Poliaková - 2.C          3. miesto: V. Závodný - 4.A                    3. miesto: N. Eliašová - 7.B

  3. miesto: B. Bobko - 3.B

  Našu školu budú v okresnom kole reprezentovať : Eliška Fufaľová, Evelin Tamašeková a Simona Dolníková.

  Víťazom prajeme veľa úspechov.    

  -HOM, ONDR-

 • Olympiáda NJ

  Dňa 20.11.2017 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Našu školu bude v okresnom kole reprezentovať JAKUB CHODELKA z 9.A triedy-kategória 1B a LAURA BENČÍKOVÁ z 8.B triedy-kategória 1C, ktorá postupuje priamo do krajského kola.

  Ďakujeme všetkým zúčastneným a víťazom prajeme veľa šťastia v ďalšom kole.

  -SB-

 • HOUR OF CODE

  V týždni od 4. – 10. 12. 2017 sa žiaci 2. -  9. ročníka zapojili na hodinách Informatiky do svetového týždňa programovania, s názvom HOUR OF CODE. Oboznámili sa s významnými ľuďmi v oblasti informačno – komunikačných technológií a vyskúšali blokové programovanie, s ukážkou v Java scripte. Deťom sa hodiny páčili a už sa tešia na iné informatické akcie.

  https://hourofcode.com/us/cs

  https://blockly-games.appspot.com/

  https://code.org/

  http://lightbot.com/flash.html

  -run-

 • Technická olympiáda - okresné kolo

  Dňa 30. 11. 2017 sa v SOŠ stavebná, Nábrežie mládeže 1 v Nitre uskutočnila  Technická olympiáda – okresné kolo.

  V kategórii A Martin Smutný  a Jakub Miškolci získali 9. miesto so 133 bodmi. Iba 7 bodov im chýbalo, aby boli úspešní riešitelia. 

  V kategórii B úspešne súťažil Adrián Civáň a s počtom 70 bodov získal 5. miesto  a je úspešným riešiteľom okresného kola technickej olympiády.

  Žiakov pripravoval p. Runák.

  Gratulujeme.

  -run-

 • Biely tulipán

  Do galérie Biely tulipán boli pridané fotografie.

  Celodenný integračný workshop pre zrakovo postihnuté deti z Bratislavy, detí zo ZŠ kniežaťa Pribinu a detí irackých azylantov – je jedným z tradičných podujatí projektu Asociácie Divadelná Nitra Darujem ti tulipán.

  Deti z Nitry pricestovali za svojimi zrakovo postihnutými kamarátmi, aby sa stretli v Klube Darujem ti tulipán na ZŠI v Bratislave. Nielen tvorivá atmosféra, ale aj duch priateľstva sa podpísali na úžasnej atmosfére, v ktorej privítali exotického Mikuláša. Deti si zaspievali, zabubnovali, iracké deti nám zaspievali svoje vianočné pesničky. Zahanbiť sa nedali ani naše deti zo 4.C triedy. Okrem Mikuláša sme privítali aj pani Darinku Károvú, riaditeľku medzinárodného festivalu Divadelná Nitra a pracovníkov spoločnosti Deloitte Slovensko. Naši  štvrtáci odovzdali pre pani  Elenku Károvú darček od našej pani riaditeľky Mgr. I. Mikovej a svojim  kamarátom podarovali medovníkové srdiečka. Barborka zo 4.C triedy svojim kamarátom ponúkla sladkosti, ako meninové pohostenie. Celým dňom sa niesla predvianočná nálada a stretnutie ukončila pieseň Tichá noc, ktorá sa niesla celou školou.

  -POL-

 • Akadémia k 80.výročiu - video
 • Vianočná ozdoba

  Dňa 6.12.2017 sa už tradične konala súťaž v tvorení vianočných stromčekov, venčekov, svietnikov, snehuliakov a ďalších vianočných ozdôb. Tvorivé popoludnie si žiaci spríjemnili počúvaním vianočných piesní. Akcie sa zúčastnilo  20 žiakov prvého stupňa, ktorí boli po ukončení svojich prác odmenení vianočnými dekoratívnymi ozdobami a sladkosťami.

  Všetkým zúčastneným ďakujeme.

  Do galérie Vianočná ozdoba boli pridané fotografie: http://zspribinunr.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=591 .

  - Báreková, Žitná -

 • Vianočné mestečko

  V rámci programu Vianočné mestečko 2017 sa žiaci Folklórneho krúžku prezentovali s folklórnym pásmom. Napriek chladnému počasiu vystúpenie dopadlo veľmi dobre a návštevníkom sa program veľmi páčil. Ďakujeme všetkým účinkujúcim aj nášmu gajdošovi za účasť na akcii.

  -Pavelová-

  Video z predstavenia:

  https://youtu.be/jbMQEI53V4Q

strana: